Magazynowanie odgrywa niebagatelną rolę w całym łańcuchu logistycznym. Ergonomia przestrzeni jest ostatnimi czasy niezwykle ceniona, dlatego funkcjonalne magazyny przeżywają obecnie rozkwit. Firmy prześcigają się w dostosowaniu przestrzeni jak najbardziej odpowiadających potrzebom klienta. Ponadto, amplituda przechowywanych przez przedsiębiorstwa produktów jest imponująco szeroka. To sprzyja powstawaniu coraz to bardziej funkcjonalnych przechowalni.

Kto decyduje się na wynajęcie magazynu?

Przede wszystkim, budowa bądź wynajęcie magazynu to właściwa stymulacja kosztów. Należy rozważyć co bardziej się opłaci i przyniesie więcej korzyści finansowych. Wielka inwestycja jaką jest magazyn to zawsze ogromne ryzyko, iż w miejsce klienta z którym zakończyła się właśnie współpraca nie znajdzie się kolejny pozwalający na pokrycie wszelkich kosztów związanych z posiadaniem tak dużego obiektu jakim jest magazyn.

Na wynajem zazwyczaj decydują się firmy, które nie chcą lub z jakiś względów nie mogą martwić się o utrzymanie i przyszłość takiego budynku. Mimo, iż bieżące koszty związane z korzystaniem budynku są znacznie niższe, to w dłuższej skali (kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat) może się to wyrównać, jeśli pod uwagę weźmie się wszelkie wydatki związane z remontami, opłatami czy konserwacją obiektu. Co więcej, niewiele zaczynających przedsiębiorstw posiada odpowiednią ilość gruntu w dobrej dla magazynu lokalizacji.  Opisywana grupa to podstawowi najemcy przestrzeni magazynowych.

Co umożliwia znalezienie odpowiedniego magazynu

Podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór właściwego dla przedsiębiorstwa magazynu jest jego lokalizacja. Na mapie Polski widnieje kilka widocznych okręgów, w których znajdują się ich największe skupiska. Warto w tym przypadku dobrać fachowego doradcę, który dobrałby najoptymalniejszą opcję dla każdego rodzaju firmy. Jednym z przykładów takiej działalności jest stworzony przez CBRE portal IndustrialGo. Za jego pośrednictwem możliwe jest znalezienie magazynu odpowiadającego na wszelkie potrzeby. Ponadto, właściwą optymalizację przeprowadza fachowy doradca, który doskonale orientuje się w aktualnych rozwiązaniach w zakresie opłacalnego magazynowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here