13 Alertów GPS do zastosowania w biznesie i na co dzień

Szybkie powiadomienia w formie znanych powszechnie pop-upów na smartfonie to bardzo wygodny sposób komunikacji. Za ich pomocą otrzymujemy informacje o zmianach stanu konta, nowych wiadomościach, wydarzeniach czy promocjach. To narzędzie przydaje się także, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się z ważnymi dla nas osobami i przedmiotami – dzięki technologii GPS nie musimy być w ciągłym kontakcie telefonicznym lub wybierać się osobiście do konkretnego miejsca. To łatwy sposób, aby ograniczyć codzienny stres zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym i umożliwić sobie szybką reakcję, gdy zajdzie taka potrzeba.

Alerty GPS mogą oczywiście być przesyłane również poprzez SMS lub e-mail. Grupa ich odbiorców może zostać określona tak, aby o ważnym zdarzeniu wiedziały wszystkie zainteresowane osoby. Co więcej, informacje o istotnych dla nas wydarzeniach mogą być dodatkowo umieszczane w specjalnych okresowych raportach.

Na przykładzie oferty firmy IKOL prezentujemy dostępne alerty lokalizatorów GPS. Znajdą one zastosowanie zarówno w sferze biznesowej, jak i w użyciu prywatnym. Można je podzielić na 3 kategorie:

Alerty dotyczące przemieszczania się

Alert prędkości może zostać zastosowany zarówno w przypadku lokalizatorów przenośnych, jak i tych montowanych w pojeździe. Moduł GPS wyśle alert i mapę obecnego położenia tuż po przekroczeniu zadanej prędkości. Dzięki temu wiemy na przykład, czy wypożyczony przez nas pojazd jest użytkowany zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami lub, czy sprzęt będący naszą własnością jest aktualnie przewożony z miejsca na miejsce.

Możliwe jest także ustalenie alertu obszaru – zarówno okręgu wokół danego punktu, jak i specyficznej przestrzeni. Może to być na przykład korytarz o szerokości 500 m wokół wybranego odcinka drogi. Jest to bardzo przydatne, gdy zależy nam, aby monitorowana przez nas osoba lub pojazd jechała w ustalonym kierunku – taka funkcja przyda się przy kontroli tras kurierów lub handlowców w wielu firmach. Możliwe jest też wytyczenie obszaru konkretnego miasta, województwa lub kraju – w momencie wjazdu lub wyjazdu z ich granic otrzymamy powiadomienie, co jest świetnym rozwiązaniem chociażby dla właścicieli wypożyczalni samochodowych.

Godną polecenia opcją jest także okresowe uzbrajanie alertu ruchu. To dobre rozwiązanie na przykład, gdy obawiasz się o to, że ktoś z domowników będzie używał samochodu pod Twoją nieobecność lub gdy zależy Ci, abyś znał konkretny moment rozpoczęcia podróży przez Twojego pracownika. Innym ciekawym rozwiązaniem, szczególnie przydatnym w biznesie są alert długiej podróży i alert długiego postoju, dzięki którym wiemy, czy dany pracownik nie powinien odpocząć od podróży lub czy jego przerwa nie jest rażąco długa.

Alerty dotyczące stanu pojazdu

W przypadku modułów podłączanych pod szynę CAN (na przykład lokalizatora IKOL CAN), zyskujemy obszerny pakiet informacji o stanie pojazdu. Umożliwia nam to m.in. ustawienie alertu otwartych drzwi, który pozwoli zorientować się, czy drzwi auta na postoju są zamknięte. Dostępny jest także alert wysokich obrotów silnika lub kompleksowy alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu, który informuje o gwałtownych przyspieszeniach i hamowaniach, a także niebezpiecznie przejechanych zakrętach. Jest to świetne zabezpieczenie w przypadku, gdy powierzyliśmy pojazd osobie niedoświadczonej lub skłonnej do niebezpiecznej jazdy.

Jedne z najważniejszych alertów dotyczących stanu pojazdu to alert niskiego napięcia akumulatora i alert odłączenia głównego zasilania. Dzięki nim możliwe jest zapobiegnięcie unieruchomieniu pojazdu poprzez odpowiednio szybką reakcję – podładowanie akumulatora w trakcie jazdy lub przy użyciu zewnętrznego zasilania. Alarm ten nie wymaga podłączenia lokalizatora pod szynę CAN.

Alerty związane z bezpieczeństwem

Lokalizatory IKOL umożliwiają włączenie alertu zagłuszania, które często wykorzystywane jest przez złodziei w trakcie kradzieży. Co więcej, dostępny jest alert sygnału alarmowego, wywoływany przez połączenie ze zdalnym przyciskiem SOS lub standardowym alarmem samochodowym. W przypadku próby dokonania kradzieży „na lawetę” lub zwykłego odholowania pojazdu moduł IKOL także może powiadomić nas o zaistniałej sytuacji poprzez alert odholowania.

Szeroka paleta dostępnych alertów daje nam możliwość dostosowania urządzenia nawet do zmieniających się w czasie potrzeb. Dzięki tej elastyczności możemy mieć pewność, że nasz lokalizator nie zostanie wrzucony na półkę i przykryty kurzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here