Prowadzenie magazynu w firmie usługowej wiąże się z koniecznością księgowania zakupu i sprzedaży elementów, które służą do wykonywania przez nas czynności zawodowych. Można oczywiście prowadzić takie zapisy korzystając z drukowanych kopii faktur, rachunków i umów. Ale można też wybrać jeden z dostępnych na rynku programów magazynowych, z którym wszystkie te czynności staną się o wiele łatwiejsze.

Czego potrzebujemy?

Przede wszystkim musimy określić co w naszej firmie jest towarem magazynowym. Jeżeli wykonujemy usługi, na pewno kupujemy materiały i narzędzia. Zdarza się również że usługa polega na wymianie jakiegoś urządzenia lub jego części.

Żeby należycie rozliczyć te i inne sytuacje, najlepiej skorzystać z programu magazynowego. Zwłaszcza że ilość dokumentów, jakie musimy przy tej zgromadzić, jest całkiem spora. Dobry program magazynowy pozwoli nam robić wszystko automatycznie, wystarczy tylko że wprowadzimy towar na magazyn w momencie przyjęcia.

Dokumenty magazynowe

Dobry program magazynowy w firmie usługowej musi pozwalać na wygenerowanie najważniejszych dokumentów, takich jak:

* Bilans Otwarcia (BO),
* Przyjęcie Zewnętrzne (PZ),
* Przyjęcie Wewnętrzne (PW),
* Wydanie Zewnętrzne (WZ),
* Wydanie Wewnętrzne (WW),
* Przesunięcie Międzymagazynowe (MM),
* Rozchód Wewnętrzny (RW),
* Zwrot do Magazynu (ZWP),
* Zwrot do Dostawcy (ZWD),
* Zwrot Opakowania (ZO),
* Protokół Likwidacji (PL),
* Raportowanie,
* Inwentaryzacja.

Wybór programu

Wiele programów magazynowych bez problemu poradzi sobie z prowadzeniem magazynu w firmie usługowej. Warto jednak postawić na taki, który ma wygodny i intuicyjny interfejs. Przykładem może być LoMag, popularny polski program magazynowy, doskonale nadający się do użytku w firmie usługowej. Szczegóły jego działania można poznać odwiedzając stronę www.lomag.pl.

lomag

Wybierając program trzeba pamiętać również o tym, że będzie ona nam służył przez co najmniej kilka lat. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór, zwłaszcza pod kątem ewentualnego rozwoju działalności firmy. Jeżeli w ciągu kilku najbliższych lat planujemy poszerzać działalność, warto uwzględnić to wybierając program magazynowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here