Jak chronić swój komputer z Kaspersky

Aby bezpiecznie surfować po Internecie, nie można obejść się bez specjalnych programów antywirusowych. Obecnie znanych jest wiele różnych wirusów, a lista ich nazw aktywnie rośnie. Aby nie stać się kolejną ofiarą skomplikowanego ataku hakerów, konieczne jest wstępne wybranie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Z ogromnej listy na szczególną uwagę zasługuje program antywirusowy Kaspersky, który zapewnia wysoki stopień ochrony różnych urządzeń.

Instalacja Kaspersky

Przed dokonaniem szybkiej instalacji programu antywirusowego na komputerze, należy najpierw kupić Kaspersky licencje, korzystając z korzystnych warunków.

Następnie należy wykonać kilka prostych kroków:
1. Uruchom gotowy plik.
2. Zaakceptować wszystkie umowy licencyjne, rozpoczynając tym samym proces instalacji programu.
3. Po zakończeniu wszystkich procesów kliknij przycisk „Zakończ”.
Aby zaktualizować wszystkie antywirusowe bazy danych, należy otworzyć Kaspersky, klikając sekcję „Aktualizacje”.

Regularne aktualizowanie i sprawdzanie antywirusowych baz danych

Aby nie klikać ręcznie przycisku „Aktualizuj” za każdym razem, użytkownik może zorganizować tę procedurę w trybie automatycznym:
– Przejdź do menu programu, otwórz „Urządzenia”, przejdź do „Polityki i profile”.
– Wybierz „Ustawienia aplikacji”, przejdź do sekcji „Aktualizuj bazy”.
– Określ częstotliwość aktualizacji – raz dziennie lub raz w tygodniu.
– Przejdź do sekcji „Źródło aktualizacji bazy danych”, wybierając sugerowane źródło.
– Przejdź do sekcji „Zezwalaj na aktualizacje baz danych podczas roamingu”, pozostawiając zaznaczone pole wyboru „Aktualizuj antywirusowe bazy danych podczas roamingu”.
Klikając przycisk „Zapisz”, użytkownik zapisuje zmodyfikowane ustawienia, aby zapewnić regularną aktualizację baz danych.

Aktywacja trybu „Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem”

Popularny Kaspersky Anti-Virus oferuje unikalną funkcję o nazwie „Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem”, która jest wykonywana w czasie rzeczywistym. Głównym zadaniem takiej funkcji jest natychmiastowe blokowanie wszelkich podejrzanych produktów oprogramowania, które stanowią zagrożenie dla urządzenia.
Ważną zaletą jest to, że ten program antywirusowy gwarantuje najwyższej klasy ochronę przed oprogramowaniem ransomware, które jest szczególnie niebezpieczne dla oprogramowania. A poziom ochrony pozostaje wysoki, niezależnie od wybranego planu.

Ustawienia niestandardowe

Program antywirusowy oferuje szeroki zakres opcji dla każdego użytkownika. Jedną z oferowanych opcji jest możliwość zmiany ustawień, „dostosowując” system do własnych potrzeb:
– Otwórz program antywirusowy na swoim urządzeniu. U góry znajduje się sekcja „Skanowanie”, po kliknięciu której można uzyskać listę wszystkich skanów.
– Kliknij zakładkę „Pełne skanowanie”. Automatycznie otworzy się okno, w którym oferowane są wszystkie parametry przyszłego skanowania, klikając „Wyszukaj wszystko”. W rezultacie procedura skanowania zostanie aktywowana automatycznie po włączeniu komputera.
– Zmiana wszystkich parametrów jest dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika, który ma możliwość skonfigurowania skanowania poszczególnych katalogów, aktywacji ochrony pamięci, skanowania określonych plików przy każdym uruchomieniu itd.
Po wybraniu żądanych parametrów możliwe będzie „Rozpoczęcie skanowania”. Po zakończeniu tej procedury system powiadomi użytkownika.

Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo przeglądania stron internetowych

Aby zapewnić niezawodną ochronę poufnych informacji, program antywirusowy posiada funkcję ochrony gromadzenia danych. W rezultacie strony internetowe nie mogą śledzić działań użytkownika w Internecie. Oddzielnie można zidentyfikować jedną lub więcej kategorii portali internetowych, które będą podlegać tej regule.
Podczas surfowania po Internecie zaleca się korzystanie z funkcji „Bezpieczna przeglądarka”. Decydując się na zakup programu antywirusowego Kaspersky, każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z tej funkcji, która blokuje wszystkie linki, jeśli zawartość witryny może spowodować poważne uszkodzenie określonego urządzenia.
Ponadto program antywirusowy oferuje również szybkie tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych:
– Możliwe jest utworzenie i uruchomienie takiego zadania tworzenia kopii zapasowej za pomocą Konsoli administracyjnej.
– Innym sposobem jest użycie narzędzia klbackup na komputerze PC lub innym urządzeniu z serwerem administracyjnym. Narzędzie to jest zawarte w programie antywirusowym.
W ten sposób można nie tylko przywrócić ważne dane informacyjne, ale także migrować bazę informacji bez ryzyka utraty ważnych komponentów. Jest to szczególnie przydatne podczas migracji z jednego urządzenia na drugie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here