ITH rozbudowuje dostęp do Internetu dla przedsiębiorstw na terenie Polski

0
481

ITH z powodzeniem zakończyło rozbudowę swojej infrastruktury internetowej pod koniec pierwszego kwartału 2023 roku, otwierając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą efektywnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Nasza różnorodność obiektów kolokacyjnych pozwala Klientom na wybór najlepszego miejsca dla swojego sprzętu. W niektórych przypadkach Klienci potrzebują dodatkowego centrum danych w innym mieście, lub obiektu kolokacyjnego blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Dzięki naszym zasobom możemy dostosować się do potrzeb Klientów i oferować kolokację w każdym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – komentuje Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — pełen pakiet usług dla biznesu

ITH, będący wszechstronnym dostawcą usług ICT dla firm, dostarcza różnorodne rozwiązania, w tym kolokację, hosting i dostęp do Internetu. Obecność firmy na terenie całej Polski, z głównymi węzłami sieciowymi w miastach takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice i cały obszar aglomeracji śląskiej, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa, pozwala na szybkie wdrożenie usług ITH na terenie całego kraju.

Firmę ITH założyli w Krakowie Niko Bałazy i Jakub Jedynak, którzy wcześniej razem prowadzili innego operatora z Małopolski. Po sprzedaży tamtego przedsiębiorstwa w 2017 roku skupili się na wprowadzeniu nowej jakości na rynku telekomunikacyjnym, stawiając na elastyczność i przejrzystość ofert. W przeciwieństwie do konkurencyjnych dostawców telekomunikacji dla firm ITH oferuje jasne ceny swoich usług dla wszystkich klientów.

ITH

Firma istnieje na rynku od 2020 roku i od początku zdobywa zaufanie klientów, umożliwiając bezpłatne testowanie usług przez prawie rok. W 2021 roku grupa ITH poszerzyła ofertę o platformę hostingową Kru.pl i pozyskała pierwszych inwestorów. Rok później, zgodnie z planem, ITH zakończyło drugą rundę finansowania, w wyniku której uzyskali wsparcie krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Te znaczące wsparcie finansowe i merytoryczne pozwala ITH rozwijać się dynamicznie, poszerzając swoją ofertę usług oraz zasięg działania.

Niezawodne rozwiązania IT dla Twojego biznesu z ITH

Niko Bałazy, CEO ITH, podkreśla, że: firma stanowi jeden z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, które charakteryzują się ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

ITH współpracuje z takimi firmami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, dostarczając im wiele usług IT, w tym systemy sieciowe i usługi dostępu do Internetu dla obiektów takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz centra handlowe ATUT w całej Polsce.

ITH inwestuje w innowacyjny projekt ITH Ready, mający na celu integrację biurowców z siecią ITH Net. W ramach tej współpracy, najemcy, właściciele oraz zarządcy budynków korzystają z takich benefitów jak:

 • Zintegrowana i zorganizowana infrastruktura budynkowa.
 • Szybka realizacja usług ITH Net.
 • Dostęp do podstawowego i rezerwowego łącza bez dodatkowych opłat.

Działając na terenie całej Polski, ITH ma swoje główne biura w Warszawie i Krakowie. Wśród planów firmy na przyszłość znajduje się otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie. Firma oferuje kompleksowe usługi IT, obejmujące:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH wskazuje, że: firma koncentruje się na współpracy z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. Elastyczność usług ITH pozwala na dopasowanie parametrów i czasu trwania umowy do potrzeb klientów, umożliwiając wybór pomiędzy umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here