Wynajęte auto – kto ponosi koszty paliwa i ubezpieczenia

Wypożyczenie samochodu w dzisiejszych czasach nikomu nie sprawia żadnych problemów. Wystarczy mieć czynne prawo jazdy i uiścić stosowną opłatę zależną od typu pojazdu i czasu wynajmu. I to właśnie opłaty okazują się dla klientów wypożyczalni najbardziej problematyczne. Wcale nie dlatego, że ich zdaniem mogą należeć do wysokich, bo nie należą, ale ze względu na duże niejasności związane z opłatami dodatkowymi.

Kompleksowa oferta

Aby nie martwić się absolutnie niczym i mieć wszystkie opłaty w cenie, najlepiej po prostu korzystać z usług zaufanych i znanych wypożyczalni samochodów. To firmy z doświadczeniem, działające na rynku już tak długo, że doskonale znają potrzeby klientów i wiedzą, jaka oferta będzie najbardziej kompleksowa. Idealna wypożyczalnia samochodów zawsze zadba o jak najwyższy komfort klienta: pomoże w załatwieniu formalności, omówi kwestię ubezpieczenia i nawet podstawi samochód pod wskazany adres oraz go stamtąd odbierze.

Ubezpieczenie OC i AC

Pod względem prawnym wynajem samochodu od https://zastepcze.lublin.pl/ to usługa taka jak każda inna. Oznacza to, że to na wynajmującym leży obowiązek zapewnienia, aby wypożyczane auta były zdatne do jazdy i posiadały wszelkie niezbędne uprawnienia. W tym wypadku jest to aktualne badanie techniczne oraz aktualne OC. Ze względu na specyfikę tej branży pojazdy posiadają też najczęściej wykupione ubezpieczenie AC, dzięki czemu wynajmujący nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi przypadkowymi wypadkami czy nawet kradzieżą. Co do zasady koszty tych ubezpieczeń są już wliczone w cenę całościowego wynajmu pojazdu.

Koszty napraw drogowych

Wyjątkiem mogą być sytuacje, gdy wynajmujący spowoduje kolizję albo wypadek drogowy z własnej winy. Mimo że auto posiada ubezpieczenia, klient może zostać obciążony kosztami dodatkowymi związany ze stratą firmy z powodu wyłączenia pojazdu z eksploatacji. Jest to jednak na szczęście już bardzo rzadka praktyka wypożyczalni i żadna profesjonalna firma wynajmująca pojazdy nie obciąża klienta takimi kosztami. Warto więc zwrócić na to uwagę podczas wypożyczania pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here