Maszyny rolnicze poleasingowe

Prace na polu czy w samym gospodarstwie rolnym w dużej części wykorzystują możliwości, jakie dają im nowoczesne sprzęty. Dzięki maszynom rolniczym nawet najprostszy zasiew i zniża są znacznie uproszczone i przyśpieszone. Działania wykonywane niegdyś ręcznie lub przy pomocy zwierząt (konie), które zajmowały całe tygodnie, dzisiaj sprowadzają się do paru dni. Jednak zakup i utrzymanie maszyny rolniczej to duże wyzwanie finansowe.

Rolnicy mają pod górkę

Zwłaszcza że nie są to sprzęty tanie, a za to bardzo silnie eksploatowane przez cały rok. Średnia żywotność ciągnika (popularnego traktora) wynosi zaledwie cztery lata! Dla porównania samochód osobowy, którym codziennie dojeżdża się do pracy, bez problemu wytrzyma nawet trzy razy tyle. Dlatego nie dziwi fakt, że rolnicy, szczególnie ci z młodszego pokolenia i bardziej obeznani w nowinkach technicznych, szukają skutecznych rozwiązań oszczędnościowych. Jednym z nich jest zakup używanych sprzętów rolniczych.

Aukcje w internecie

Umożliwiają to sprawdzone aukcje maszyn rolniczych na https://www.klaravik.pl/, które działają na identycznych zasadach jak znane wszystkim giełdy samochodowe. Sprzedawca traktora, snopowiązałki, kombajnu, przyczepy itp. wystawia swoją maszynę na aukcji, dokładnie ją opisuje i załącza zdjęcia, a kupujący może podjąć decyzję o natychmiastowym zakupie. Może również wybrać się i osobiście obejrzeć sprzęt przed podpisaniem umowy. To rozwiązanie bardzo praktyczne, bo aukcje łączą i zbierają w jednym miejscu oferty z różnych regionów. Nie trzeba śledzić kilku różnych portali z ogłoszeniami, rozpytywać w środowisku i czekać na okazję, ponieważ wszystko można zobaczyć na jednej stronie.

Testowanie sprzętu rolniczego

Dodatkowo wspomniana opcja obejrzenia maszyny na żywo pozwala też na jej jednoczesne przetestowanie. Kupiec może nie tylko ocenić jej stan i wygląd wzrokowo, ale też zajrzeć „pod maskę” czy nawet zobaczyć ją w czasie pracy. Szczególnie ważne jest to w przypadku maszyn i sprzętów rolniczych statycznych, czyli wykorzystywanych w pomieszczeniach gospodarczych. Mogą być to sieczkarnie, młocarnie, maszyny do segregacji i pakowania warzyw i owoców itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here