Sklep na WordPress

Prowadzisz bloga, stronę firmową na WordPressie i myślisz o przeniesieniu swojego biznesu do internetu? Mamy dla ciebie propozycję – WooCommerce. Zobacz, jakie są zalety i wady sklepu internetowego na WordPressie, co dokładnie umożliwi ci wtyczka WooCommerce i jak otworzyć taki prosty i intuicyjny sklep internetowy?

Prowadzisz bloga, stronę firmową na WordPressie i myślisz o przeniesieniu swojego biznesu do internetu? Mamy dla ciebie propozycję – WooCommerce. Zobacz, jakie są zalety i wady sklepu internetowego na WordPressie, co dokładnie umożliwi ci wtyczka WooCommerce i jak otworzyć taki prosty i intuicyjny sklep internetowy?

Sklep na WordPressie

WordPress to jeden z najpopularniejszych CMS-ów, na którym można zbudować przejrzystą, łatwą w obsłudze i zoptymalizowaną pod wyszukiwarki stronę internetową. A czy sprawdzi się również, jeśli chcesz otworzyć e-sklep lub zacząć monetyzować swojego bloga? Jak najbardziej! Sklep WooCommerce to popularne rozwiązanie dla WordPress, które umożliwia sprzedaż produktów i usług bez konieczności inwestowania w dodatkową platformę e-commerce. WooCommerce to plugin, specjalna wtyczka, której głównym zadaniem jest przekształcenie twojej dotychczasowej strony WordPress w sklep internetowy. W dodatku w przeciwieństwie do większości platform e-commerce, ta jest darmowa, płacisz wyłącznie za dodatkowe funkcjonalności.

A jakie jeszcze zalety posiadają sklepy na WooCommerce? I jak zrobić taki sklep internetowy na WordPress?

Dlaczego warto zdecydować się na sklep WooCommerce?

Sklepy WooCommerce to przede wszystkim ogromna prostota konfiguracji, w dosłownie kilku krokach skonfigurujesz nowy sklep internetowy (już ze sposobami wysyłki i wybranymi metodami płatności) i wcale nie musisz posiadać w tym celu żadnych umiejętności programistycznych. Ponadto WooCommerce daje ci ogromną elastyczność, możesz m.in. zintegrować sklep internetowy z Facebookiem czy przebierać w najróżniejszych motywach, by postawić na ten najlepiej dopasowany do twojej marki. Inne często wymieniane zalety takich sklepów na WordPress to:

  • liczne rozszerzenia,
  • częste i regularne aktualizacje systemu,
  • dostęp do kodu źródłowego, raportów i statystyk sprzedaży w twoim e-sklepie,
  • możliwość prowadzenia e-sklepu w wielu wersjach językowych,
  • bardzo dobra optymalizacja SEO,
  • szybkość działania.

Warto jednak wspomnieć, że sklep na WooCommerce, jak wszystko, posiada również pewne wady. Do tych najczęściej wymienianych należą problemy z kompatybilnością niektórych rozszerzeń czy ograniczona skalowalność.

Jak zrobić sklep internetowy na WordPress?

A jak się zabrać za taki sklep internetowy na WordPress? Możesz zrobić to samodzielnie, opierając się na gotowych wtyczkach i szablonach, lub zlecając to sprawdzonej agencji, która zaprojektuje i wdroży dla ciebie sklep na WooCommerce od zera. Tacy specjaliści zajmują się również migracją e-sklepów na WooCommerce czy wdrażaniem nowych funkcjonalności. Samodzielne zainstalowanie i późniejsze zaprojektowanie sklepu internetowego może być bardzo czasochłonne i męczące, dlatego jeśli zależy ci na szybkich i jak najlepszych efektach, zleć otwarcie swojego e-sklepu na WordPress profesjonalistom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here