Jak dopasować torebkę do butów?

0
966

Stworzenie własnej, niepowtarzalnej stylizacji to nie zawsze łatwe zadanie. Oczywiście wystarczy mieć odrobinę wiedzy i zmysłu estetycznego, żeby na co dzień wyglądać dobrze. Jednak nienaganne dobieranie dodatków to umiejętność, której każdy musi się dopiero nauczyć. Jak dobrać torebkę do butów?

Kolory są najważniejsze – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim warto zapamiętać, że najbardziej istotną kwestią są tu kolory. Innych ludzi najczęściej widujemy z pewnej odległości i pierwsze, co nam się rzuca w oczy, to właśnie wybory kolorystyczne, których dokonują. Dodatki można pod względem kolorów dobierać na dwa, diametralnie różne sposoby. Pierwszym z nich jest taki ich wybór, aby kolorystycznie jak najlepiej do siebie pasowały, albo się uzupełniały. Drugim sposobem jest zastosowanie zasady kontrastu. Jest to jednak dość trudne i wymaga nieco więcej doświadczenia.

Jak sprawić, żeby nasze buty i torebka pasowały do siebie kolorystycznie? Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście wybranie tych dwóch rzeczy w takim samym kolorze albo w kolorach bardzo do siebie podobnych. Stylizacja, w której zakładamy w ten sposób dopasowane do siebie buty i torebkę, świetnie się sprawdzi kiedy resztę stroju zachowamy w jednym kolorze. Może on być kontrastujący do dodatków albo neutralny. Innym sposobem na osiągnięcie tego samego efektu jest wybór takich kolorów, które będą się uzupełniały. To zdecydowanie trudniejsze zadanie, ponieważ muszą one pasować również do pozostałych elementów kreacji. Odpowiednie zestawienie trzech kolorów wymaga już nieco więcej wiedzy. Najłatwiej jest postawić na kolory w podobnej tonacji (ciepłe albo zimne). Ogromny wybór torebek i innej galanterii damskiej oferuje znany i ceniony producent Kazar.

Łączenie ze sobą butów i torebki w taki sposób, by ze sobą kontrastowały kolorystycznie, jest trochę trudniejszym zadaniem. Zdecydowanie najbardziej poleca się wybieranie w takim przypadku pozostałych części kreacji w kolorach jak najbardziej neutralnych, tak, by pasowały zarówno do butów, jak i do torebki.

Łączenie ze sobą różnych materiałów i stylów – co trzeba na ten temat wiedzieć?

Łączeniem ze sobą torebki i butów, które wykonane są z różnych materiałów, rządzą podobne prawa, jak w przypadku dobierania ich pod względem kolorów. Najłatwiej jest oczywiście postawić na materiały podobne do siebie. Do skórzanych butów zdecydowanie najlepiej pasować będzie torebka również wykonana ze skóry. Z kolei letnie buty z tkaniny świetnie będą wyglądać w połączeniu z lekką, płócienną torebką. Tak samo jak w przypadku kolorów, dobieranie butów i torebki na zasadzie kontrastu również wymaga doświadczenia i nie każdy będzie w stanie optymalnie połączyć ze sobą na przykład skórzane buty z torebką wykonaną z zupełnie innego materiału. 

Trzeba pamiętać też o właściwym dobieraniu nie tylko kolorów i materiałów, ale również stylów. Elegancka torebka zdecydowanie powinna być wybierana do równie eleganckich butów, a modele nieco mniej formalne również warto łączyć z butami w stylu casualowym. Zasady te nie są oczywiście zupełnie sztywne i można jak najbardziej pokusić się o odstępstwa od nich. Ostatecznie wszystko to jest kwestią gustu i każde połączenie warto wypróbować. Właśnie w ten sposób uczymy się tej przydatnej umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here