Projekt łazienki

Wyposażenie łazienki z pozoru wydaje się bardzo proste. W praktyce okazuje się jednak, że pomysłowe zagospodarowanie z reguły niespecjalnie dużej przestrzeni wielu osobom sprawia problem. Uzyskanie przy tym spójnego i naprawdę satysfakcjonującego efektu wizualnego może okazać się trudne. Dobrym rozwiązaniem jest więc zlecenie projektu łazienki.

  1. Dlaczego warto zamówić projekt łazienki?
  1. Co powinien zawierać projekt łazienki?

Dlaczego warto zamówić projekt łazienki?

Akcesoria łazienkowe, płytki, meble – połączenie tych wszystkich elementów spójną wizualnie, a co najważniejsze funkcjonalną całość wbrew pozorom nie jest takie proste. Łazienka to pomieszczenie bardzo wymagające, o dużej wilgotności, bardzo często ograniczonej powierzchni, które spełniać musi różnorodne potrzeby wszystkich jej użytkowników. Samo dopasowanie płytek i wkomponowanie w projekt podstawowych elementów wyposażenia wcale nie musi być proste. Profesjonalny i doświadczony architekt, doradca ze sklepu z wyposażeniem łazienek z pewnością jest w stanie pomóc ci w tym zakresie. Marzy ci się telewizor łazienkowy? Projektant doradzi ci, jak go wkomponować we wnętrze.

Dzięki projektowi łazienki wykonawcy mogą precyzyjnie zaplanować pracę, wiedzą dokładnie co i jak ze sobą połączyć, dostają precyzyjne wskazówki, gdzie co ustawić. Widzą także efekt końcowy, do którego mają dążyć. Taki przemyślany projekt znacznie przyspiesza prace remontowe, a tobie daje gwarancję spójności aranżacji, efektu, który będzie zgodny z twoimi wyobrażeniami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby zamówić projekt, a nie wizualizację łazienki. Ta druga dla wykonawców będzie bowiem niewiele warta.

Co powinien zawierać projekt łazienki?

Projektowanie łazienek to bardzo przydatna usługa, którą zamówić możesz bezpośrednio w salonie z wyposażeniem lub u wybranego architekta/projektanta. Koniecznie jednak ustal, co otrzymasz w ramach projektu. Wstępna wizualizacja to cenny element projektu, ponieważ pozwala ci zobaczyć, jaki efekt końcowy proponuje ci projektant. Sama wizualizacja jednak nie wystarczy. Pamiętaj, że przede wszystkim dla wykonawców konieczny jest komplet rysunków technicznych, na podstawie którego mogą oni dokładnie zaplanować swoje prace, a także wyliczyć koszty potrzebnych materiałów. Potrzebne są dokładne proporcje, odległości, wymiary. Te zaś znaleźć można dopiero na rysunkach technicznych. W ramach projektu łazienki powinieneś oczekiwać:

  • projektu wnętrza wykonanego indywidualnie dla Ciebie,
  • rysunków technicznych dla wykonawców,
  • pomocy w doborze wyposażenia.
  • wizualizacji komputerowych.

Niektórzy projektanci, np. w https://strefalazienek.pl/ zaoferują ci także wyliczenie ilości potrzebnego materiału oraz kompleksową wycenę wraz z zestawieniem cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here