Jak dobrać wózek widłowy do potrzeb Twojej firmy

Wózki widłowe pozwalają na kompleksową realizację procesów logistycznych. Ich wykorzystanie poprawia efektywność transportu wewnętrznego i gwarantuje bezpieczeństwo przewożenia towarów. Jako przedsiębiorca, musisz podjąć decyzję, jak dobrać wózek widłowy do potrzeb firmy, aby zmaksymalizować jej wydajność. Oto artykuł, który Ci w tym pomoże.

Jaki wózek widłowy wybrać?

Korzyści, płynące z właściwego doboru wózka widłowego do potrzeb Twojej firmy, są nieocenione. Rynek oferuje bogaty wybór maszyn, przeznaczonych do:
• transportu poziomego,
• składowania,
• prac załadunkowych i rozładunkowych,
• kompletacji zamówień.

Wybór wózka widłowego powinien być podyktowany charakterem Twojego przedsiębiorstwa oraz rodzajem procesów logistycznych. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie najwyższą produktywność oraz redukcję kosztów eksploatacyjnych. Jako producenci wózków widłowych Crown z 75-letnią tradycją wiemy, na co zwrócić uwagę, aby dobrać maszynę do potrzeb Twojej firmy.

Wózki wysokiego składu

Najlepsze modele wózków widłowych wysokiego składu umożliwiają realizację zadań na wysokości do 13 560 mm. Ponadto posiadają wzmocniony maszt oraz niskie spadki udźwigu, które są zabezpieczeniem dla ładunku oraz pracowników. Podczas wyboru warto również zwrócić uwagę na optymalną widoczność oraz ergonomię, dzięki której uzyskasz kontrolę nad towarem nawet w wąskich korytarzach roboczych o szerokości 2800 mm.

Wózki systemowe VNA

Wózki systemowe VNA

Wózki tego typu pozwalają na kompletacje i składowanie towaru spaletyzowanego z każdego poziomu. Ze względu na swoją konstrukcję oraz funkcjonalność pozwalają na pracę w korytarzach o minimalnej szerokości 1700 mm. Co więcej, najlepsze rozwiązania na rynku umożliwiają prace na wysokości do 17 000 mm! Aby zapewnić swoim pracownikom wyższą jakość prowadzenia, wybierz wózki systemowe z wbudowaną nawigacją zintegrowaną z WMS.

Wózki paletowe

Jeśli zależy Ci na optymalizacji procesów logistycznych pod każdym względem, nie możesz zapomnieć o wózkach paletowych i paleciakach elektrycznych. Ze względu na tryb pracy są narażone na liczne uszkodzenia. Dlatego podczas wyboru zwróć uwagę na wzmocnioną konstrukcję oraz gwarancję żywotności, oferowaną przez producentów. W ten sposób zapewnisz sobie efektywność: prac transportowych, kompletacji zamówień oraz przeładunku materiałów.

Wózki podnośnikowe

Zastosowanie wózków podnośnikowych pozwala na wykonywanie licznych prac transportowych, przeładunkowych oraz składowania na regałach. Są wykorzystywane zarówno w dystrybucji, jak i produkcji. Ich różnorodność pozwala na znalezienie wózków podnośnikowych: z dyszlem, podestem lub z masztem. Standardowy udźwig tego rodzaju wózków wynosi około 2000 kg. Jeśli więc Twoja firma zajmuje się składowaniem cięższych ładunków, zastanów się nad innego rodzaju maszyną.

Wózki czołowe

Wykorzystywane w wielu obiektach logistycznych. Udźwig przekraczający nawet 3000 kg pozwala na przewożenie ciężkich ładunków. W parze z siłą idzie również ergonomia. Najlepsze wózki czołowe na rynku pozwalają na prace w korytarzach roboczych o szerokości 2000 mm. Tym samym doskonale wspierają działania operacyjne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz hal.

Wózki do kompletacji

Rozwój technologiczny wymusza na producentach wózków nowe rozwiązania. Jednym z nich są wózki do kompletacji zamówień. Ich zastosowanie sprowadza się do kompleksowej optymalizacji operacji magazynowych na różnych poziomach składowania. Zazwyczaj są intuicyjne w obsłudze, a ich wszechstronność pozwala na wsparcie wielu procesów logistycznych.
Jaki dobrać wózek widłowy do potrzeb Twojej firmy?

Zadanie wyboru właściwego wózka widłowego nie jest łatwe, ale satysfakcjonujące. Odpowiednia decyzja pociągnie za sobą szereg korzyści: od zwiększonej efektywności procesów logistycznych, przez oszczędność czasu i gotówki, na zyskach firmy kończąc. Wózki widłowe Crown to jedna z możliwych ofert na rynku, którą możesz wybrać, zyskując jednocześnie kompleksowe wsparcie oraz elastyczne formy finansowania.

Powiedz nam, jaki wózek widłowy Cię interesuje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here