Magazyny automatyczne – jak to działa?

Coraz więcej firm inwestuje w automatyzację. Obejmuje ona nie tylko produkcję, ale coraz częściej także magazynowanie. Czym są zatem magazyny automatyczne i jak pracują na co dzień?

Automatyczne systemy składowania to już nie technologia przyszłości – teraz mogą korzystać z niej wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą jeszcze szybciej i efektywniej prowadzić wszelkiego rodzaju operacje magazynowe. Stopniowe automatyzowanie procesów pozwala na uzyskanie znacznie lepszej wydajności działania magazynu, a przy tym również podwyższa poziom bezpieczeństwa. Chociaż to wyższy wydatek w porównaniu z tradycyjnymi systemami składowania, to warto jednak wskazać, że stanowią przyszłościową inwestycję.

Zalety magazynów automatycznych:

  • poprawa wydajności operacji magazynowych
  • kompleksowe wykorzystanie powierzchni w magazynie
  • zmniejszenie kosztów pracy
  • przyspieszenie procesów magazynowych
  • obniżenie kosztów utrzymania obiektu magazynowego

Aby jednak rozpocząć magazynowanie w zautomatyzowanej przestrzeni, pierwszym krokiem jest kompleksowe planowanie magazynów, które powinno odbywać się pod okiem ekspertów w tej dziedzinie.

Magazyny automatyczne – najwyższa efektywność działania

Magazyny zautomatyzowane są wyposażane w specjalne urządzenia, które pozwalają na automatyczne przyjmowanie mienia oraz manipulowanie nim przez specjalne roboty. Jako że najczęściej automatyzacja prowadzona jest w magazynach paletowych, maszyny dopasowywane są do manipulacji paletami.Wykorzystuje się wtedy nowoczesne układnice paletowe, które automatycznie składują ładunki w magazynie nawet na wysokości kilkunastu metrów w magazynach wysokiego składowania. Są one również łączone z przenośnikami paletowymi, które usprawniają procesy wejścia, wysyłki oraz manipulowania ładunkami. Odpowiednio zaprojektowany magazyn automatyczny jest zatem w stanie znacząco usprawnić prowadzenie czynności związanych przyjmowaniem, przechowywaniem oraz wydawaniem ładunków przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów. To zatem przyszłościowa inwestycja, która daje szybkie zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here