W jaki sposób wybrać prasę

Geografia i turystyka, sport, kuchnia, polityka, dzienniki, miesięczniki, tygodniki… wybór prasy jest dzisiaj ogromny, trudno t nadążyć nad nowo pojawiającymi się tytułami. Niektórzy brak zainteresowania prasa tłumaczą tym, że nie mogą znaleźć nic dla siebie. Trudno również w to uwierzyć, kiedy zapoznamy się z długą listą pozycji gazet, czasopism i magazynów. Jest jeszcze jedna motywacja dla tych, którzy JESZCZE nie czytają – gazety i czasopisma online. Dla nowoczesnych ludzi opcja idealna!

Co Cię interesuje?

Prasa, którą wybierzesz, powinna być zgodna z Twoimi zainteresowaniami. Osoby aktywne, uprawiające regularnie sport, wybierają najczęściej gazety i czasopisma online o tematyce sportowe i zdrowym żywieniu. Dlaczego w wersji elektronicznej? Ponieważ mogą czytać artykuły, kiedy biegają na bieżni lub jadą tramwajem z pracy na siłownie. Prawnicy, bankierzy i pracownicy korporacji bardziej niż sportem zainteresują się biznesem i prawem, nie wyklucza to jednak możliwości czytania magazynów i czasopism o obu tematykach.

Są też propozycje dla kobiet, również gazety i czasopisma online. Coś o gotowaniu, modzie, zdrowiu i rodzinie, aranżacji wnętrz i dzieciach. Liczne porady, wskazówki, inspiracje, ciekawe artykuły i zwierzenia żon, matek i przyjaciółek. To źródło wiedzy codziennej, z którego korzysta już tysiące Polek.

A może interesujesz się turystyką i geografią? Na Prenumerata Ruch. znajdziesz m.in. najpopularniejszy magazyn podróżniczy National Geographic. Obok niego oczywiście są inne propozycje, z którymi wyruszysz w podróż nie tylko palcem po mapie.

Aby czytało Ci się dobrze, musisz wybrać takie gazety i czasopisma, w których znajdziesz dla siebie coś naprawdę interesującego. Czytanie jest formą rozrywki, źródłem przyjemności, odpręża, relaksuje i wspiera odpoczynek. Zadbaj więc o to, aby czas spędzony z gazetą był na tyle miły, abyś chciał to powtarzać częściej.

Jak często czytasz?

Gazety i czasopisma online i wersji papierowej wydawane są w różnych terminach. Do wyboru masz dzienniki, których nowy numer pojawia się każdego kolejnego dnia. To zbiór aktualnych wiadomości z kraju i ze świata. Jeżeli masz wolny rano przynajmniej kwadrans, np. przy śniadaniu, to możesz zdecydować się na taką opcję. Jeżeli jednak nie planujesz sięgać do prasy każdego dnia, nie jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Innym rodzajem prasy jest tygodnik, ukazujący się, jak sama nazwa wskazuje, raz na tydzień. Znajdziesz w nim dłuższe artykuły i reportaże, porady oraz wskazówki dotyczące konkretnych problemów w zależności od charakteru czasopisma. To świetna propozycja dla osób, które mają mniej wolnego czasu w ciągu tygodnia i nadrabiają zaległości w weekendy. Pamiętaj jednak, że gazety i czasopisma online pozwalają Ci czytać niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz i czy masz aktualnie wolne 5 minut czy całe pół godziny.

Są jeszcze miesięczniki, to najczęściej magazyny bogate w długie dziennikarskie reportaże i artykuły, relacje z wydarzeń, podróży i ciekawych projektów. W magazynach nie brakuje zdjęć, szczególnie ważne w przypadku prasy o tematyce turystyki, kuchni i aranżacji wnętrz.

Co Cię interesuje i jak dużo czytasz – to podstawowe kryteria, które powinieneś uwzględnić przy wyborze prasy dla siebie. Rozpoczynałeś już wielokrotnie przygodę z prasą, jednak bardzo szybko się zniechęcałeś do jej czytania. Najprawdopodobniej nie była to propozycja dla Ciebie – nie Twój temat, nie Twój styl, nie Twoje tempo życia. Spróbuj jeszcze raz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here