Rośnie pokolenie młodych piłkarzy

Strzelać gole jak Ronaldo, bronić jak Dani Alves, wyjmować piłki z bramki jak Marc-Andre ter Stegen… już od najmłodszych lat chłopcy wiedzą, że piłka nożna to prawdziwie męski sport, który wymaga dużej motywacji, zaangażowania i długich treningów, aby osiągnąć tak wysoki poziom gry jak ich autorytety. Chodzą na treningi, grają w drużynach w swoim mieście, weekendami kopią piłkę z kolegami, a podczas mistrzostw kibicują swoim drużynom. Swoje zainteresowania okazują również w inny sposób. Jak obecnie wygląda fascynacja piłką nożną i w jaki sposób wspierać swoje dziecko w rozwijaniu jego hobby?

Sprzed telewizora na boisko

Pierwsza fascynacja zaczyna się w bardzo młodym wieku, szczególnie kiedy fanem piłki nożnej jest pierwszy idol małego chłopca – tata. Wspólne oglądanie meczy w telewizorze i kibicowanie jest bardzo istotnym krokiem w kierunku przeniesienia pasji na boisko. Bardzo ważne jest, aby już w wieku 4-5 lat pokazać dziecku z bliska, jak wygląda ten sport. W każdym mieście, nawet tym najmniejszym, są szkółki piłkarskie, w których trenują kilkuletni początkujący sportowcy. Początkowo jest to dobra zabawa, jednak już na tym etapie uczy współpracy, samodyscypliny, rywalizacji fair play i wspiera w maluchach zamiłowanie do aktywnego stylu życia. Dzięki temu nie tylko rodzi się pasja, ale również rozwijają się koordynacyjne zdolności motoryczne dziecka.

Piłkarskie gadżety

Każdy z nas ma marzenia i cele, dzieci również i należy je wspierać w dążeniu do nich. Ważne jest dla nich, aby możliwie jak najbardziej identyfikować się i utożsamiać ze swoim idolem i ulubioną drużyną piłkarską, z udziałem której oglądają każdy mecz. Pozwalają im w tym liczne gadżety piłkarskie, jak koszulka w barwach reprezentacji z ich imieniem czy też koszulka z imieniem jednego z piłkarzy. Są dumni, kiedy mogą założyć piłkarski strój podobny do tego, w którym na boisku pokazuje się ich footbolowy autorytet.

Piłkarskie gadżety przeżywają prawdziwe oblężenie w okresie mistrzostw świata i Europy. To wówczas pokój małego piłkarza zdobią szaliki w barwach narodowych, w szkolnym piórniku pojawiają się długopisy i ołówki z wizerunkiem piłkarzy, a herbata rano koniecznie musi zostać wypita w kubku z imieniem kapitana drużyny. Chęć posiadania gadżetów piłkarskich jest objawem zainteresowania malucha, od którego nie należy go odsuwać, a wspierać i pozwolić rozwijać się w tym kierunku.

Kiedyś zbieranno znaczki, dzisiaj karty FIFA 365

Pamiętasz, jak w dzieciństwie zbierał znaczki, kolorowe karteczki do segregatora czy też kartki pocztowe? Pamiętasz, z jak dużym zaangażowaniem poszukiwałeś tych, których jeszcze brakuje w Twojej kolekcji, jak bardzo cieszyłeś się z tych unikalnych, jak duże miały one dla Ciebie znaczenie? Podobne uczucia towarzyszą chłopcom, którzy zbierają karty FIFA 365. Przedstawiają one wizerunki piłkarzy, jest dla nich przeznaczony specjalny album kolekcjonerski, który dostępny jest w sklepie Kiosk.Ruch. Zbierać je można nie tylko dla samego posiadania, ale również wykorzystać w grze, do której potrzebujesz specjalnej planszy również do kupienia w sklepie Kiosk.Ruch. Inną możliwością ich wykorzystania jest gra online bądź z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, gdzie kolekcjonerzy mogą rozgrywać mecze z przeciwnikami z całego świata. Karty FIFA 365 dla młodego fana piłki nożnej są pewnego rodzaju symbolem, jak również motywacją do jeszcze silniejszego pielęgnowania swoich zainteresowań. Kolekcjonerzy mogą się nimi wymieniać, jak też kupować je w zestawach w sklepie.

Piłka nożna jest sportem, który wybiera wielu młodych chłopców. Ich pasja się rozwija nie tylko na boisku, ale również w ich świadomości. Chęć przynależności do świata wielkich piłkarzy motywuje ich do podejmowania działań w wielu kierunkach. Rola rodziców – wspierać ich w dążeniu do celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here