Papierowa taśma klejąca vs. PVC

Taśmy klejące to produkty o szerokim spektrum zastosowania. Są powszechnie wykorzystywane zarówno w biznesie, jak i w gospodarstwach domowych. Szczególną rolę odgrywają w sektorze e-commerce, gdzie odpowiednie zabezpieczenie opakowań ma kluczowe znaczenie. Przy wyborze taśmy klejącej odpowiedniej dla wysyłanych produktów warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

Taśmy papierowe i ich zastosowanie

Papierowe taśmy klejące to akcesoria do pakowania przyjazne dla środowiska. Do ich produkcji służy pochodzący z recyklingu papier Kraft. Za wiązanie taśmy z podłożem odpowiada klej na bazie kauczuku naturalnego, który nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. Dzięki temu papierowa taśma klejąca może zostać poddana recyklingowi wraz z opakowaniem kartonowym. Tego typu nośnik klejący pełni także funkcję wizerunkową. Po pierwsze zwiększa estetykę opakowania, a po drugie odzwierciedla troskę nadawcy o dobrostan planety. Oprócz klasycznego przeznaczenia taśmy papierowe świetnie sprawdzają się również do etykietowania, tym bardziej, że można po nich pisać długopisem. Są łatwe w użyciu – mogą być przerywane bez użycia ostrych narzędzi.

Taśmy PVC – jakie mają właściwości?

Taśmy PVC to jedne z najmocniejszych taśm klejących na rynku. Podłoże stanowi w nich nośnik wykonany z polichlorku winylu. Folia PVC jest znacznie grubsza od folii polipropylenowej. Do wykonania warstwy klejącej wykorzystuje się klej na bazie kauczuku naturalnego, który zapewnia doskonałe połączenie taśmy z podłożem. Taśmy PVC wyróżniają się większą przyczepnością od taśm papierowych. Są w stanie idealnie przylegać nawet do nierównych powierzchni. Po ich usunięciu na powierzchni nie pozostają ślady kleju. Co ważne, taśmy PVC mogą być przerywane ręcznie, więc do ich obsługi nie są wymagane ostre narzędzia. Wykazują odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz na starzenie.

Taśma klejąca PVC – gdzie się sprawdzi?

Taśma klejąca PVC to produkt do wymagających zadań. Jest wykorzystywana w sytuacjach, gdzie wymagana jest większa wytrzymałość niż w przypadku tradycyjnej taśmy pakowej. Ze względu na jej zdolność dostosowywania kształtu do oklejanej powierzchni sprawdzi się doskonale przy pakowaniu przedmiotów o nieregularnych kształtach. To także idealne rozwiązanie do zastosowań magazynowych i biurowych.

Papierowa taśma klejąca vs. taśma PVC – co wybrać dla Twojej firmy?

Podejmując decyzję o wyborze taśmy, musimy zastanowić się do czego ma służyć oraz w jakich warunkach będzie wykorzystywana. Z tego powodu niezwykle istotny jest wybór kleju oraz materiału wykonania. Taśma PVC to niezawodne rozwiązanie sprawdzające się nawet w trudnych warunkach. Może być stosowana w szerokim zakresie temperatur. Papierowa taśma z powodzeniem zastąpi klasyczną taśmę na foliowym nośniku, a jednocześnie będzie przyjazna dla środowiska. Natychmiast łączy się z klejoną powierzchnią i świetnie radzi sobie w niskich temperaturach. Kryterium wyboru taśmy powinna być więc w tym przypadku estetyka opakowania oraz rodzaj oklejanych przedmiotów. Istotne znacznie ma również podejście firmy do kwestii ekologicznych.

Szeroki wybór taśm klejących w TCM Service

TCM Service to sprawdzony dostawca taśm klejących z wieloletnim doświadczeniem. Lata praktyki zaowocowały wysoką specjalizacją firmy w tej dziedzinie. Producent dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i zautomatyzowaną linią produkcyjną. Asortyment obejmuje zarówno tradycyjne taśmy z folii polipropylenowej, taśmy PVC i ekologiczne taśmy papierowe, które można poddać znakowaniu. Wykwalifikowana kadra pracownicza gwarantuje fachowe doradztwo oraz najwyższą jakość produktów. Personel służy pomocą zarówno w wyborze odpowiedniej taśmy dla potrzeb firmy, jak i na każdym etapie procesu zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here