Jak powinny wyglądać strony internetowe www?

Nie ulega wątpliwości, że strony internetowe to prawdziwe wizytówki każdego przedsiębiorstwa. Mimo to wiele z nich nie wygląda tak jak powinno. Właśnie dlatego poniżej przedstawiamy ważne informacje, które będą pomocne przy tworzeniu jak i przemienianiu obecnej strony www.

Strony internetowe – co na początek?

Pierwsza ważna rada brzmi: pamiętaj się przedstawić. Mowa tutaj o podaniu nazwy firmy w taki sposób, by została zapamiętania. Niech więc to nie będzie informacja znajdująca się gdzieś w kącie strony. Co więcej, koniecznym będzie choćby jedno zdanie opisujące zakres działalności firmy. Nie mają tu sensu długie opisy. Je lepiej zostawić sobie na zakładkę typu: o nas. Bardzo ważną kwestią, o którą również należy zadbać już na samym początku jest wygląd strony. Ten powinien być przede wszystkim przejrzysty i jak najbardziej funkcjonalny. Właśnie dlatego odwiedzający witrynę musi bez trudu odnaleźć menu, a w nim zakładkę kontakt. Dobrze byłoby także, gdyby treść każdej z podstron była widoczna bez konieczności przesuwania strony w dół.

Ważne zakładki na strony www

Mimo, iż strony internetowe www zazwyczaj mocno się od siebie różnią to można znaleźć kilka stałych punktów. Do nich należy także tworzenie zakładek. Niezależnie od branży, a także zakresu działalności ich nagłówki powinny wyglądać tak samo. Wówczas strona staje się czytelna dla użytkownika. Jedną z nich jest wspomniana wyżej zakładka „o nas” tam można zamieścić notatkę opisującą działalność firmy, a także np. moment założenie. Zamiennie lub dodatkowo wstawia się dział „aktualności”. Tam swoje miejsce mają zazwyczaj pojawiające się nowości wśród produktów, informacje o organizowanych konkursach lub promocjach, a także np. zmiany w godzinach otwarcia sklepu stacjonarnego. Kolejnym niezbędnym działem, który należy utworzyć jest „kontakt”. W tym miejscu muszą znaleźć się dane firmy takie jak: pełna nazwa, adres, imię i nazwisko właściciela, telefon, adres e-mail, a także REGON i NIP. Jeśli strona www dotyczy sklepu internetowego to powinna się w tej zakładce znaleźć również informacja o koncie bankowym, a także wszystkimi danymi potrzebnymi do dokonania przelewu. W momencie, gdy jest ona własnością sklepu stacjonarnego to można zamieścić także mapkę lub wskazówki dotyczące dojazdu do punktu handlowego, czy usługowego. Coraz częściej zamieszcza się także w tym miejscu formularz kontaktowy, który ma pomóc zainteresowanemu w szybkim uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Jeśli pytania się powtarzają to warto utworzyć również zakładkę „FAQ” i tam umieścić odpowiedzi.

Wiele cennych informacji zawsze można oczekiwać również od firmy zajmując ej się tworzeniem stron internetowych. Tą oczywiście również można znaleźć w sieci, a o jej pracy najlepiej świadczy jej własny adres www jak np.https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe. Jest to także miejsce gdzie znajdą się wskazówki dotyczące tworzenia stron i ogólnej prezentacji posiadanej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here