Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i chronić swoje dane

Internet, przy wszystkich swoich dobrodziejstwach, bywa również źródłem zagrożeń. Jest to medium, z którego nie wahają się korzystać oszuści. Z tego powodu często można usłyszeć o wyczynach hakerów oraz o tworzonym przez nich złośliwym oprogramowaniu. Niestety, ale domowi użytkownicy komputerów również narażeni są ataki. Sprawdź jak bezpiecznie korzystać z internetu i zabezpieczyć się przed wirusami.

Jak być bezpiecznym w sieci? Podstawa to antywirus

Złośliwe oprogramowanie na Twoim komputerze w większości przypadków pojawia się za sprawą odwiedzanych przez Ciebie stron lub ściąganych plików. By być bezpiecznym, musisz zachować wszelkie środki ostrożności i wchodzić wyłącznie na odpowiednio zabezpieczone witryny, a także dokonywać pobrań tylko z zaufanych miejsc. Czasami jednak trudno zweryfikować, to czy dany portal lub plik faktycznie stanowią zagrożenie. Rozsądniejszym wyjściem jest zostawienie tego zadania dobremu antywirusowi. Tego typu programy, posiadają ciągle aktualizowaną, dużą bazę danych na temat wirusów i są w stanie szybko rozpoznać zagrożenie. Na bieżąco skanują strony, które odwiedzasz i ostrzegają, jeżeli natrafisz na podejrzane miejsce. Tego rodzaju skaner internetowy blokuje możliwość otwarcia zainfekowanych stron, więc nie musisz już obawiać się żadnych linków. Dotyczy to również podejrzanych wiadomości przesyłanych czasem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jakie dodatkowe funkcje posiada dobry antywirus internetowy?

Musisz wiedzieć, że nowoczesne antywirusy mają bardzo wiele funkcjonalności, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo Twojego komputera. To nie tylko ochrona podczas przeglądania internetu i ściągania plików. Dobry program zabezpieczy również Twoją skrzynkę email. Przeskanuje załączniki, zarówno te które wysyłasz, jak i odbierasz, pod kątem obecności wirusów. Warto zdecydować się na antywirusa ze skutecznymi filtrami antyspamowymi. Wszelkie wiadomości mające cechy spamu zostaną zablokowane i nie będą zaśmiecać Twojej skrzynki. W związku z coraz większą popularnością bankowości i zakupów online, koniecznie wybierz program, który dodatkowo zabezpieczy Cię przed trojanami bankowymi.

Na jaki skaner internetowy się zdecydować?

Rynek przepełniony jest wieloma, konkurencyjnymi ofertami sprawdzonych antywirusów. Pamiętaj, by przed dokonaniem zakupy sprawdzić opinie użytkowników na ich temat. My polecamy antywirus Internet Security od G Data. Posiada on wszystkie wymienione wyżej funkcje i wiele innych. Odwiedź stronę gdata.pl i dowiedz się szczegółów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here