Chyba już nikt nie ma wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach technologia jest podstawą działania każdej firmy. Dlatego właśnie tak ważne jest, by zadbać o odpowiednią serwerownię. Nie bez powodu nazywa się ją sercem systemów informatycznych firmy – to właśnie w serwerowni znajdują się wszystkie urządzenia, dzięki którym przedsiębiorstwo jest w stanie w ogóle funkcjonować.

Jak zadbać o dobrą serwerownię?

W czasach, w których działanie sieci jest kluczowe, naprawdę nie warto oszczędzać na komputerach. Nie powinniśmy też obcinać wydatków na… ich obsługę, ponieważ jeśli system padnie, to firma może stracić naprawdę sporo pieniędzy, a nadrobienie strat będzie czasem niemożliwe – wystarczy, że naszą nieobecność na rynku wykorzysta konkurencja. Dobra opieka dla serwerowni to podstawa.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Chcesz mieć pewność, że dane twojej firmy są bezpieczne? Musisz zadbać o odpowiedni zabezpieczenia. Dziś przedsiębiorcy raczej nie robią tego na własną rękę, ale zlecają to dużym firmom, które zajmują się właśnie serwerowniami. Mówiąc „zajmują się”, mamy na myśli m.in. instalację oprogramowań dedykowanych (dopasowanych do sposobu działania twojego przedsiębiorstwa), konfigurację tychże programów oraz stałą opiekę informatyczną. Stała oznacza, że niezależnie kiedy ma wydarzyć się jakaś awaria, informatycy zawsze przyjadą na miejsce i naprawią błąd w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki temu firma nie będzie stratna, a praca w przedsiębiorstwie pozostanie spójna.

Wymagające serwery

Serwery, jeśli nie są naprawdę dobrze zabezpieczone, mogą paść ofiarą złośliwych oprogramowań, których naprawdę nie brakuje w sieci. To z kolei może skasować wszystkie dane, jakie posiadasz w firmie. Jeśli nie robiłeś dotąd żadnego back-upu, czyli kopii danych, to możesz bezpowrotnie utracić wszystkie dane, w tym również te ściśle tajne, które przekazali ci klienci. Weź to pod uwagę. Na informatykach naprawdę warto nie oszczędzać, ponieważ w dzisiejszych czasach tak naprawdę funkcjonowanie firmy zależy od tego, jak działa jej serwerownia. Jeśli martwią cię koszty związane z obsługą informatyczną, pomyśl o tym inaczej. Zepsucie się serwerowni może całkowicie zablokować twoją pracę, a nawet doprowadzić do zamknięcia przedsiębiorstwa, ponieważ koszty zebrania wszystkich danych na nowo będą niemożliwe do zrealizowania. Doradztwo informatyczne, nawet jeśli kosztowne, nigdy nie dopuści do sytuacji, w której twoja firma miałaby utracić dane. Doskonałe zabezpieczenie serwerowni gwarantuje, że niezależnie od tego, jaki program będzie próbował zaatakować twoje komputery, pozostaną one bezpieczne. Dlatego właśnie nie warto oszczędzać, za to zdecydowanie warto zapłacić za porządną opiekę nad serwerami; mowa tu nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o sieci WAN i LAN, telefonii oraz dostępu do Internetu. Wszystkie te elementy składają się na doskonale funkcjonującą serwerownię.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here