Myszki dla graczy

Każdy gracz ceni sobie szybkość, dynamikę oraz wygodną konstrukcję myszki komputerowej, ponieważ to właśnie te cechy często pozwalają jeszcze lepiej wykazać się podczas rozgrywki.   Jaka myszka gamingowa będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Gamingowa myszka bezprzewodowa czy przewodowa?

Gracze dzielą się na fanów myszek z „ogonem” i tych działających bezprzewodowo. Najczęściej jednak wygrywają modele przewodowe, ze względu na przekonanie o krótszym, a więc lepszym czasie reakcji podczas rozgrywki. Nie bez znaczenia jest też ich niższa cena od kuzynek pozbawionych kabla. Nie oznacza to jednak, że dobra gamingowa myszka bezprzewodowa będzie gorszym wyborem! Nowoczesne urządzenia potrafią już dogonić swoich przewodowych konkurentów.

Jeżeli jesteś graczem, który lubi dynamiczną rozgrywkę i często zdarza ci się wyrwać kabel z komputera przy  gwałtownym  ruchu, postaw na mysz bezprzewodową. Dzięki braku „ogonka” możesz swobodnie poruszać urządzeniem po podkładce bez żadnych ograniczeń. Pamiętaj jednak, by naładować ją przed ważnym turniejem lub wbijaniem kolejnej rangi w swojej ulubionej grze.

Najlepsze myszki gamingowe bezprzewodowe i przewodowe – czyli jakie?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jakie myszki gamingowe (bezprzewodowe oraz przewodowe) są najlepsze, należy poznać podstawowe parametry wpływające na jakość rozgrywki i samą pracę urządzenia. Nieodpowiedni sprzęt, choć nie wpływa na same umiejętności gracza, może znacznie pogorszyć jakość rozgrywki. Na co więc zwrócić uwagę?

  • Sensory – czyli element określający jak sprawne jest urządzenie. Myszka gamingowa powinna działać na najwyższych obrotach, dlatego najlepiej wybrać tę z sensorem optycznym, który ma większą precyzję działania od wersji laserowej.
  • DPI – to parametr nazywany także rozdzielczością myszy; im jest wyższa, tym szybszy będzie twoje urządzenie Jak wybrać dobre DPI dla myszki gamingowej? Celuj w sprzęt, który ma 8000-16000 DPI!
  • Łączność –, mysz bezprzewodowa może być równie dobra, co model wyposażony w kabel. Działa za pomocą fal radiowych lub Bluetooth, co daje jej odpowiedni zasięg pracy do korzystania z konkretnej odległości. Myszy przewodowe są natomiast podłączone kablem bezpośrednio do peceta czy laptopa.
  • Waga urządzenia – ten parametr jest o tyle istotny, że lżejszą myszką gamingową łatwiej operować w grach dynamicznych, a cięższą w tych, które wymagają od ciebie precyzji i pełnej kontroli. Mysz bezprzewodowa jest najczęściej cięższa niż ta z kablem, jednak by wybrać odpowiedni model, wystarczy porównać wagę urządzeń w parametrach oglądanych gadżetów. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/gry-i-programy/myszy-gamingowe,343001,s.
  • Konstrukcja – czyli budowa myszy. Ma ogromne znaczenie dla graczy, ponieważ często spędzają wiele godzin na rozgrywkach, co łączy się ze zmęczeniem nadgarstka. Myszy symetryczne, bo te są najpopularniejsze, cechują się uniwersalnym kształtem i nie mają zbyt wielu podrodzajów, więc są właściwie uniwersalne.  Inaczej jest z myszkami profilowanymi, ponieważ to w ich kategorii znajduje się np. mysz gamingowa dla leworęcznych. Możesz też dobrać odpowiednią myszkę, kupując model dopasowany do wielkości twojej dłoni lub uchwytu, jaki preferujesz.
  • Dodatkowe przyciski – myszka gamingowa z bocznymi przyciskami to praktycznie must have każdego gracza. Często bowiem można je personalizować tak, by rozgrywka była łatwiejsza i przyjemniejsza.
  • Design – to już kwestia indywidulana, choć trzeba przyznać, że rynek oferuje naprawdę wiele możliwości. Design myszy stworzonych  dla graczy jest  najczęściej utrzymany postpunkowym klimacie, z dodatkiem kolorowych LED-ów, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też oświetlają urządzenie przy nocnej rozgrywce.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here