Tkaniny do zadruku – rodzaje i zastosowanie

Druk techniką cyfrową na tekstyliach obecnie szybko się rozwija. Korzyści jest wiele, m.in. ogromny potencjał branży, ekologiczność, duża różnorodność, mnogość zastosowań w reklamie, ale też designie i innych branżach. Zadruk tekstyliów to szeroki segment druku wielkoformatowego – poniżej wybrane tkaniny do zadruku i ich przykładowe zastosowanie.

Druk 3D rozwija się niezwykle dynamicznie, pojawiają się też liczne innowacje technologiczne. Możliwości zastosowania nowej techniki druku – nowoczesnych tkanin – są coraz większe. Warto znać najważniejsze rodzaje tkanin do zadruku – jak m.in. tkanina laminowana, tkaniny Canvas itd. – i ich zastosowanie.

Tkanina Canvas – wyjątkowy rodzaj ciężkiego płótna

Tkaniny Canvas wyróżniają się wysoką jakością – to tkaniny bawełniane, bawełniano-poliestrowe lub poliestrowe, wyjątkowo elastyczne, powleczone w taki sposób, aby umożliwić druk cyfrowy (solvent, ecosolvent oraz latex, UV). Jej przeznaczenie to wydruki najwyższej, reprodukcje, fotografie itd. – ma wiele zastosowań w branży artystycznej. Tkaniny Canvas ma strukturę podobną do płótna malarskiego, co zapewnia szlachetny wydruk na intrygującej fakturze.

Tkanina laminowana – wielka kariera w reklamie

Tkanina laminowana wyróżnia się dobrą trwałością i odpornością np. na działanie słońca czy wodę, ale ma też wiele innych zalet – m.in. świetna jakość i łatwość zadruku. Do wyboru są tkaniny o różnej gramaturze, zależnie od potrzeb i planowanym przeznaczeniem produktu. Tkanina laminowana Frontlit należy do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w reklamie czy też do wydruków wielkoformatowych.

Tkaniny do roll-up – frontlity i blockouty

Tkaniny do roll up to m.in. popularny frontlit – dobrej jakości tkanina banerowa poliestrowa przeznaczona do zadruku jednostronnego. Jest wytrzymała, odporna na marszczenie i rozdarcia, ma też duże możliwości rozciągania. Ma delikatną strukturę płótna i gramaturę odpowiednią do roll upów. Można wybrać materiał o odpowiedniej do przeznaczenia gramaturze.

Blockout to kolejny materiał idealny do roll-upów, do zadruku zarówno jednostronnego, jak i dwustronnego. Poliestrowa tkanina wysokiego gatunku jest wyjątkowo gładka i półmatowa, ma wysoki stopień bieli, świetne odwzorowanie kolorów i warstwę blokującą dostawanie się i działanie światła. Obie tkaniny są świetnym wyborem do prezentacji in-door i grafiki reklamowej in- door, zabudowy stoisk wystawienniczych, systemów ekspozycyjnych, ale i jako okładzina ścienna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here