Steam Deck – dla kogo?

0
746

Konsola przenośna Steam Deck od Valve teoretycznie przypomina chociażby Nintendo Switch. Z jednej strony już sama jej nazwa sugeruje to, że będzie ona kolejnym dość typowym urządzeniem do odpalania różnego rodzaju gier, ale jak się okazuje, w praktyce tą konsolą wcale nie jest. Tak jest tylko nazywana. W rzeczywistości z typową konsolą może ją łączyć jedynie wygląd. Steam Deck to urządzenie, które ma służyć do odpalania różnego rodzaju gier, ale w taki sposób, że ma stać się jak gdyby przedłużeniem komputera stacjonarnego, a nie zupełnie niezależnie działającym sprzętem.

Mając te podstawowe informacje, można by stwierdzić, że Steam Deck będzie urządzeniem o niskim poziomie funkcjonalności, ale tak się jednak wcale nie dzieje, a wręcz przeciwnie. Szybko znajdzie ono dla siebie pokaźną grupę odbiorców. Oczywiście nie trafi do każdego, ale uderzy w tych, dla których zostało przygotowane. Bo zdecydowanie nie można powiedzieć, że ten wariant jest propozycją uniwersalną i dobrą dla każdego gracza.

Czym jest Steam Deck?

Steam Deck to przenośna konsola Valve, która zadziała idealnie u osób, które na co dzień korzystają z typowych gier komputerowych i za ich jedyny nośnik uznają swój własny komputer stacjonarny. Dla tych, którzy posiadają już swoją bogatą kolekcję zróżnicowanych gier na Steamie i chcieliby się nimi cieszyć w sposób jeszcze bardziej komfortowy i wygodny. Oczywiście do tej nietypowej konsoli trzeba będzie się przekonać i na pewno graczom zajmie to trochę czasu, ale już teraz eksperci szacują, że prędzej czy później i tak do tego dojdzie, a Steam Deck stanie się kolejnym popularnym modelem urządzenia na rynku.

Każdy musi natomiast sam odpowiedź sobie na pytanie, czy akurat dla niego konsola Steam Deck od marki Valve będzie odpowiednia. W tym celu warto po prostu zdobyć na jej temat jak najwięcej informacji. Sporą część z nich zaznaczono w artykułach na temat tego sprzętu, występujących na stronie lowcygier.pl. Osoby zainteresowane tematem tam właśnie powinny zajrzeć, by dowiedzieć się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here