profil alumiony

Dzięki lekkim elementom metalowym można połączyć dwie rzeczy – niską wagę własną konstrukcji z jej wytrzymałością. Właśnie takie możliwości dają milionom ludzi profile aluminiowe, dlatego ich popularność jest tak duża. Zakres ich zastosowań jest naprawdę szeroki, ponieważ przydają się w pracach budowlanych i remontowych, zyskują uznanie konstruktorów instalacji artystycznych, scenografii scenicznych, zabudowy stoisk targowych i wielu innych. Do tego niewiele kosztują i są relatywnie łatwe w obróbce, jeśli porównać je z droższymi, cięższymi i ogółem mniej praktycznymi profilami stalowymi.

Dlaczego profil aluminiowy to dobry wybór?

Z uwagi na swoją różnorodność profile alu pozwalają na realizację praktycznie wszystkich projektów – zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych. W puli dostępnych wariantów mamy bowiem ceowniki, teowniki, płaskowniki, kątowniki czy rury o kwadratowym przekroju. Część firm wyspecjalizowanych w wytwarzaniu profili daje też możliwość zamówienia modeli o niestandardowej postaci, co ma znaczenie, jeśli dany projekt tego wymaga. Możliwości nie brakuje, a osoby pracujące z tymi elementami mają na ich temat bardzo dobre zdanie.

Kiedy profile przydają się w czasie remontów?

Wiele osób dzieli pomieszczenia w domach czy mieszkaniach za pomocą ścianek działowych. To metoda sprawdzona, prosta i w miarę ekonomiczna. Podstawowe materiały stosowane przy takich działaniach to z reguły płyty gipsowo-kartonowe, a także wełna mineralna, którą wypełnia się wolne przestrzenie. Wszystko to jednak musi być osadzone na trwałym i lekkim stelażu. Wówczas to profile z aluminium zdają egzamin wzorowo! Dokładnie tak samo są one wykorzystywane, gdy ktoś zdecyduje się na wykonanie sufitu podwieszanego. Wówczas szkielet, zwany potoczenie rusztem, również można wykonać z aluminiowych elementów.

Gdzie kupować, aby zaoszczędzić?

Choć cena profili aluminiowych nie jest wysoka, to przy inwestycjach remontowych oszczędność jest zawsze mile widziana. Stąd warto sięgać do asortymentu sklepów online. Hurtownia e-Armet.pl jest w tym momencie jednym z najwyżej ocenianych dystrybutorów profilów w różnych postaciach. – Oferujemy profile aluminiowe w formie ceowników, teowników, płaskowników czy rur. Wszystkie spełniają wymagania związane z budownictwem – podkreśla pan Przemysław, ekspert ds. produktów. – Każde zamówienie realizujemy błyskawicznie, a naszymi klientami są wykonawcy prac, jak też osoby indywidualne – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here