Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe w ostatnich latach opanowały świat. Nie są niczym nowym, ale nie da się ukryć, że jeszcze 5-10 lat temu były dość niszowe, z uwagi na wysoki koszt, krótki czas pracy na baterii i kiepską jakość dźwięku. Wiele zmieniła tutaj popularyzacja małych, dousznych słuchawek bezprzewodowych, którą rozpoczęły AirPodsy.

Obecnie dostępnych modeli słuchawek jest tak wiele, że trudno jest się na któryś z nich zdecydować. Do tego ciągle pojawiają się nowe i kolejni renomowani producenci wchodzą na rynek. Samsung, Xiaomi, Huawei, Google, Samsung – to przykład tylko kilku firm, które mają w swojej ofercie tego typu produkty. W takim razie, jak wybrać najlepszy model słuchawek? Na co zwracać uwagę?

O czym pamiętać, kupując słuchawki bezprzewodowe?

Jeśli ktoś często podróżuje i nie zawsze ma regularny dostęp do gniazdka (lub po prostu nie lubi często ładować urządzeń), warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z ładowaniem. Ile słuchawki wytrzymują na jednym ładowaniu, ile razy można doładować je pudełkiem ładującym, zanim ono również będzie wymagało ładowania (w przypadku słuchawek dousznych), a także, jak długo trwa ładowanie ich do pełna.

Na rynku dostępne są zarówno produkty, które łącznie pozwalają słuchać muzyki przez kilkadziesiąt godzin, jak i takie, które nawet z maksymalnym wykorzystaniem pudełka ładującego wystarczą na jedynie kilkanaście godzin. Dla bezpieczeństwa najlepiej przyjmować, że realny czas pracy jest nieco krótszy niż ten, który deklaruje producent (oficjalną specyfikację można znaleźć zazwyczaj na takich portalach, jak Tech Polska lub na stronie samego producenta).

Nie bez znaczenia są też obsługiwane kodeki i dodatkowe funkcje (takie jak na przykład ANC, czyli aktywne tłumienie szumów, które potrafi być szczególnie przydatne podczas podróżowania komunikacją publiczną czy samolotem), a także obecność dedykowanej aplikacji.

Jakość dźwięku jest ważna, ale jak ją sprawdzić?

Jakość dźwięku to jeden z najważniejszych aspektów każdych słuchawek bezprzewodowych (nawet, jeśli ktoś nie jest audiofilem), ale nie jest to coś, co można do końca określić na podstawie samej specyfikacji. Najlepsze pojęcie na jej temat daje jedynie faktyczne obcowanie z danymi słuchawkami, najlepiej przez dłuższy czas.

Nie zawsze jednak jest to możliwe. Wiedzę na temat jakości dźwięku oferowanej przez dany model można zyskać też, czytając jego recenzję na Tech Polska i innych tego typu witrynach. Opinia profesjonalisty na temat tego, jak w rzeczywistości dane słuchawki grają, z pewnością będzie na wagę złota i ułatwi podjęcie dobrej, rzetelnej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here