Nowe mieszkanie w Szczecinie – standard deweloperski czy wykończone pod klucz?

Chcesz zdecydować się na zakup nowego mieszkania? W takim przypadku deweloper często daje możliwość wyboru jego standardu. Czy w takim przypadku lepiej postawić na stan deweloperski, a może wybrać wykończenie pod klucz?

Zakupienie mieszkania to poważna decyzja – musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od około 200 do nawet 500 tysięcy złotych. W większości przypadków deweloper daje klientowi możliwość zakupienia mieszkania w stanie deweloperskim albo też w wykończonego pod klucz. Co dokładnie kryje się pod tymi terminami? Na co warto się zdecydować? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Stan deweloperski – taniej, ale niezbędne jest wykończenie lokalu

Około 85 procent nieruchomości sprzedawanych jest w stanie deweloperskim, w tym także nowe mieszkania w Szczecinie, przykład: https://ronson.pl/panoramika/o-osiedlu/. Stan deweloperski oznacza, że mieszkanie wymaga dodatkowego wykończenia. Klient otrzymuje je z wykonanymi wylewkami i tynkami na ścianach, ale bez zamontowanych drzwi wewnętrznych, wykończonej łazienki. W związku z tym przed przeprowadzką mieszkanie wymagać będzie szeregu prac. Można wykonać je samemu, co jest tańsze, ale także zlecić je zewnętrznym ekipom. Za mieszkanie w stanie deweloperskim zapłacimy mniej, ale do ogólnych kosztów doliczyć należy również te związane z pracami wykończeniowymi.

Wykończenie pod klucz – przeprowadzka od razu po odbiorze mieszkania

Z drugiej strony do dyspozycji mamy także mieszkania wykończone pod klucz. Na taki zakup decyduje się mniej klientów deweloperów, niemniej jednak także ma on szereg zalet. Wykończenie pod klucz oznacza, że lokal jest wykańczany przez ekipę współpracującą z deweloperem – klient nie musi wtedy szukać materiałów, kupować ich, transportować, a także prowadzić prac wykończeniowych lub szukać fachowców do ich realizacji. Jego jedynym zadaniem jest wybór odpowiadających mu materiałów z katalogu! Za wykończenie mieszkania pod klucz zapłacimy od koło 450-500 złotych za metr kwadratowy w podstawowym wariancie do nawet około 1000 złotych za jeden metr kwadratowy w wariancie poszerzonym. Cena włącza już materiały i robociznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here