Torby skórzane w biznesowym dress code

0
2523

Elegancja w biznesie jest ogromnie ważna. To prawda oczywista, nie muszę jej rozwijać. Ale dziś uznałam, że warto pokazać jak ważne są dodatki w biznesowym dress-code. W świecie interesów wygląd świadczy o człowieku. Jeśli jesteś człowiekiem sukcesu, zapewne wiesz, że stara prawda „jak Cię widzą tak Cię piszą” sprawdza się co do joty. Ale nie będę nudzić w temacie ubioru, doborze garnituru do rangi spotkania czy odpowiedniego kostiumu. Styl trzeba mieć, swój własny, wypracowany który odróżnia od innych, a dodatki rządzą stylizacjami. Przyjrzyjmy się dziś  torbom, a dokładniej skórzanym torbom, bo to one właśnie wśród dodatków nadają ton w biznesowym dress-code. Świadczą o dobrym guście jej właściciela i stylu. Oczywiście, inna torba pasuje prezesowi a inna jego asystentowi. Pod tym kątem też należy z rozwagą dobierać dodatki w świecie biznesu.

Torba skórzana prezesa

Każdy znawca tematu wie, że stanowisko zobowiązuje. Zatem to co jest dozwolone szefowi nie powinno być atrybutem asystenta. I odwrotnie, bo po prostu stanowi to faux pas w modzie. Torba czy teczka szefa powinna być adekwatna do rangi jej właściciela. Idealnym przykładem jest np. torba skórzana BN81, szyta ręcznie firmy BELVEDER. Uszyta jest z naturalnej skóry, która dyktuje trend w biznesowej modzie. Skóra zawsze będzie modna, tym bardziej, że jej klasyczny fason dodaje właścicielowi prestiżu i świadczy o jego dobrym smaku. Tak, ta teczka pasuje szefowi, bowiem świetnie prezentuje się na oficjalnych spotkaniach jak i tych codziennych. Bardzo elegancka i ponadczasowa.

Torby ze skóry dla asystenta

Jeśli z kolei jesteś „prawą ręką”szefa, uważam, że  BN81 nie sprawdzi się w Twojej pracy, a wręcz może wprowadzać w błąd co do zakresu Twoich obowiązków. Po prostu kontrahenci mogą Cię mylić z szefem. A żaden szef tego nie lubi. Zgodnie z biznesowym dress-code idealnie do asystenta pasować będzie np. torba ze skóry w kolorze czarnym BR51, lub uszyta z lakierowanej czarnej skóry BV82 (obie znajdziesz na https://www.belveder.com.pl/sklep/torby-meskie/skorzane-zamszowe/).  Tak, te właśnie skórzane torby doskonale odnajdują się w biznesowym dress-code firmy w której pracujesz. Są uszyte ze skóry naturalnej bardzo szykowne. Nie są jednak tak oficjalne jak teczka szefa, ale nie ustępują jej w stylu. Są pojemne tak, że zmieszczą duże dokumenty i notebooka, więc z powodzeniem sprawdzą się na ważnych spotkaniach w których towarzyszysz prezesowi. Co bardzo istotne, o czym warto pamiętać, torba asystenta musi być stylowa, elegancka i musi pasować do Twojego stanowiska. Nic więcej , nic mniej. I przede wszystkim musi do Ciebie pasować. Inaczej nie spełni swojej funkcji.

Torba skórzana

W stylu biznesowym wszystko musi być trafione idealnie „w punkt”. Dodatki są tu bardzo istotne, bowiem powinny odpowiadać randze pełnionej przez nas funkcji, stąd tak ważne jest odpowiednio dobrana torba męska czy teczka. Styl świata biznesu jest sztywny i oficjalny, pamiętajmy więc, że tu nie ma miejsca na przełamywanie konwenansów i schematów. Zostawmy je na czas po pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here