Kominek z płaszczem wodnym – co musisz o nim wiedzieć?

Zamierzasz zainstalować w Twoim salonie piękny kominek? Taki, który będzie zachwycał tańczącymi ognikami ognia podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów? Zdecyduj się na kominek z płaszczem wodnym. Sprawi on również, że w Twoim wnętrzu, jak i całym mieszkaniu zapanuje przyjemne ciepło. Co musisz wiedzieć o kwestiach technicznych?

Kominy do kominków z płaszczem wodnym – jak działają?

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od zwykłego wkładu. Jest to jednak tylko pozorne podobieństwo, ponieważ mają one zupełnie inną budowę. Jeżeli kominek ma ogrzewać nie tylko salon, powinien być zaopatrzony w specjalny wkład, zawierający wymiennik ciepła do podgrzewania wody. System ten działa na podobnej zasadzie, co kocioł grzewczy. Dlatego, ponieważ podgrzewa wodę, która następnie krąży w instalacji po całym domu po to, aby podnieść temperaturę grzejników.

Co ważne, kominki z płaszczem wodnym mogą pracować razem z pompą ciepła lub kotłem. Dodatkowo system ten wykorzystywany jest do podgrzewania wody użytkowej, zużywanej podczas gotowania i kąpieli.

Zamknięty system kontra dobry wkład

Zamknięte wkłady wymagają odprowadzania spalin, po to, aby w kominie nie skraplała się woda. Łączy się ona ze związkami siarki jako skropliny. A te mają niekorzystny wpływ na jego zaprawę i cegłę, z której wykonany jest kominek. Dobry wkład to taki, który posiada specjalny odpływ kondensatu. Zapobiega on zaistnieniu takiego problemu. Przykładem takiego produktu jest dostępny na stronie systemykominowe.pl System Uniwersalny, ponieważ posiada taki odskraplacz, a ponadto jest izolowany na całej długości.

Odpowiedni ciąg w kominie

Kluczowe znaczenie w przypadku kominków mający wkład z wężownicą ma także właściwy ciąg w kominie. Nie może on być zbyt mały ani zbyt duży. W pierwszym przypadku spowoduje to cofnięcie się spalin do pomieszczenia. W drugim doprowadzi do nadmiernego wydostawania się ciepła razem z kominem. Co ważne należy także sprawdzić, jakie są parametry wybranego wkładu kominkowego. W jego specyfikacji znajduje się informacja na temat optymalnej średnicy przewodu kominowego.

Więcej informacji na stronie http://www.systemykominowe.pl/czeste-pytania/jaki-komin-systemowy-do-kominka-z-plaszczem-wodnym-nalezy-wybrac-pnews-55.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here