Drukarnie internetowe powoli podbijają rynek i stopniowo wypierają tradycyjne drukarnie osiedlowe. Na czym polega ich fenomen i jakie produkty opłaca się drukować online?

Drukowanie online – skąd popularność?

Każdego roku przybywa osób, które decydują się na wydruk wizytówek, plakatów lub ulotek reklamowych online. Powodów jest wiele, jednym z głównych jest konkurencyjna cena  oraz to, że wszystkie zamówienia można składać w dowolnym miejscu i czasie (zazwyczaj działają one 24/7). Nie trzeba nawet nigdzie wychodzić – wystarczy przejrzeć oferty, wybrać tę najlepszą, a potem już tylko czekać na paczkę ze świeżymi ulotkami lub wizytówkami. Wydruki reklamowe wciąż mają ogromną moc, a co najczęściej drukujemy? Oto top 5 produktów najchętniej zamawianych w drukarniach online.

 1.Ulotki reklamowe online

Ulotki reklamowe coraz łatwiej jest projektować i zamawiać przez internet. Na popularność ulotek reklamowych online ma wpływ zarówno duży wybór wzorów, dobra cena, jak i duża swoboda projektowa. Nie bez znaczenia jest też dostępność darmowych szablonów ulotek i możliwość ich swobodnej personalizacji. Takie ulotki można zaprojektować po swojemu, bazując na profesjonalnym, przygotowanym do druku szablonie. W szablonie ulotki reklamowej, online możemy wprowadzać dowolną liczbę zmian, nie dopłacając za projekt ani złotówki. Ulotki zamawiane przez Internet dają szansę wizualizacji projektu przed wydrukiem i wprowadzanie wielu zmian, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 2. Wizytówki online

Coraz chętniej drukujemy swoje karty biznesowe przez internet. Bogactwo wzorów, inspiracji i szablonów wizytówek pozwala przebierać do woli i zamówić wydruk wizytówek szytych na miarę naszych potrzeb. Zamawiając wizytówki online, można wygodnie porównać ceny i parametry różnych produktów. Korzystając z drukarni internetowej możemy sopkojne, dokładnie przeczytać ofertę, wyjaśnić wątpliwości, a potem otrzymać dokładnie taki wydruk, o jaki nam chodziło. Dzięki temu, że wiele drukarni internetowych udostępnia ciekawe, darmowe wzory produktów, bez dodatkowych kosztów możemy otrzymać dopasowany i przygotowany do druku projekt.

 3. Plakaty online 

Dzięki internetowi, każdy może przelać na papier swoją kreatywność, a potem udekorować nią ściany. Postery można projektować i drukować online – albo od zera, albo z wykorzystaniem rozmaitych szablonów online. Takie plakaty mogą się przydać zarówno podczas rozmaitych akcji promocyjnych, jak i jako dekoracja domu lub biura. Coraz chętniej zamawiamy też personalizowane plakaty jako wyjątkowy prezent. Internet to kopalnia pomysłów na kreatywne plakaty – wystarczy po nie sięgnąć.

4. Zestawy wydruków reklamowych – w komplecie taniej

Coraz więcej osób, zamiast tracić czas na kompletowanie różnych produktów poligraficznych, woli zlecić wydruk spójnych materiałów w jednej drukarni internetowej. Oczywiście chodzi o drukarnię, która oferuje kolekcje szablonów, dopasowanych do różnych produktów. Wówczas za jednym razem można zamówić np. ulotki, wizytówki i plakaty z tym samym motywem, wzorem i profilem kolorystycznym. Taki biznesowy starter to ogromne ułatwienie dla wielu firm i sposób na uzyskanie profesjonalnych wydruków reklamowych – i to bez konieczności zatrudniania grafika czy agencji reklamowej.

Podsumowując – dobre drukarnie online są pełne inspiracji i szablonów – taka porcja kreatywności nigdy by się nie zmieściła w małej, osiedlowej drukarni. W sieci jest wiele projektowych perełek, które można wykorzystać i to bez dopłacania – wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here