Czym jest pisanie bloga? Każdy w naszym życiu, albo prawie każdy w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że jest w czymś dobry. Coś potrafi robić. Często się zdarza, że wtedy mamy ochotę podzielić się tą wiedzą lub tymi umiejętnościami z szerszym gronem odbiorców. Wtedy bardzo często pojawia się pomysł na pisanie bloga. Na początku oczywiście wydaje się wszystkim, że pisanie bloga to prosta sprawa. Oczywiście pisać o tym, co się lubi lub o czymś, na czym się naprawdę znamy to czysta przyjemność. Jednak, kiedy nasz blog staje się odwiedzany przez coraz większe grono odbiorców to i ich wymagania wzrastają, a to oznacza, że prowadząc takiego bloga musimy się ciągle doszkalać i mieć świadomość tego, że ludzie to czytają.

Jednak, kiedy ludzie zaczną czytać naszego bloga czeka nas wielka praca. Przede wszystkim musimy być bardzo regularni i jakość naszych tekstów musi być naprawdę wysoka. Odbiorca dopiero wtedy, kiedy będzie miał pewność, że nasze teksty są naprawdę wysokiej jakości i że znamy się na tym co piszemy to wtedy dopiero nam zaufa, wtedy zacznie odwiedzać naszego bloga i polecać go znajomym. Czyli regularność i wysoka jakość tekstów.

Ważną sprawą jest również odpowiednie pozycjonowanie naszego bloga. Pisanie bloga to jedno, a dobra pozycja w wyszukiwarkach to druga sprawa. Warto tutaj skorzystać z usług profesjonalistów, którzy gwarantują sukces pozycjonowania. Można oczywiście próbować samemu, ale nie zawsze przyniesie to pożądane efekty.

Załóżmy, że piszemy dobre teksty, załóżmy, że jesteśmy ekspertem w pewnej dziedzinie i masz dobrze pozycjonowany blog w wyszukiwarkach. Trzeba założyć oczywiście jakiś fan page na Facebooku i pielęgnować rzeszę zdobytych fanów. Blog, który ma wielu czytelników jest w stanie utrzymać się sam i nawet zarobić. Czyli z pisania bloga można żyć. Czy jest coś piękniejszego, kiedy człowiek robi to co lubi i jeszcze do tego ma za to płacone? Miejmy jednak świadomość, że jest to również ciężka praca. Im bardziej popularny blog tym więcej masz pracy, ale i więcej zarobisz.

ZARABIAJBLOGUJAC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here