Zabezpiecz kominek z otwartym paleniskiem przed dziećmi!

Chociaż kominki z otwartymi paleniskami prezentują się bardzo efektownie, to nie są w pełni bezpieczne – szczególnie dla najmłodszych. W takim przypadku nie trzeba jednak rezygnować z kominka, ponieważ wystarczy zamontować w nim specjalne drzwiczki!

Dzieci są z natury ciekawskie. Wobec tego kominek może być dla maluchów dużym zagrożeniem – szczególnie wtedy, gdy ma on otwarte palenisko.

Kominki z otwartymi paleniskami są obecnie spotykane coraz rzadziej, ponieważ zastępują je kominki z wkładami. Jednak tam, gdzie nadal palimy w palenisku otwartym, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu go przed najmłodszymi.

Drzwiczki do kominka – skuteczna ochrona

Najlepszym wyborem do kominków z otwartymi paleniskami są dodatkowe drzwiczki kominkowe. Dzięki nim można zabezpieczyć palenisko przed maluchami, a także przed zwierzętami domowymi.

Ponadto drzwi do kominka chronią jego otoczenie przed wysypującymi się z ognia iskrami, które mogą spowodować uszkodzenie podłogi lub innych nawierzchni we wnętrzu.

Drzwiczki do kominka na wymiar – idealne dopasowanie

Jako że otwarte paleniska mogą mieć różne kształty i wymiary, najlepszym wyborem są drzwi kominkowe wykonane na indywidualne zamówienie.

Takie drzwiczki kominkowe na wymiar mogą być dopasowane specjalnie do kominka i dzięki temu zapewniają także maksymalną ochronę przed najmłodszymi. Produkowane są z wykorzystaniem najwyższej jakości szyb odpornych na ogień, które mogą posiadać także właściwości samoczyszczące.

Takie drzwiczki do kominka na wymiar oferuje między innymi firma IGNIF – producent drzwi kominkowych z Koszalina. Swoim klientom dostarcza najwyższej jakości drzwiczki do kominków, które tworzone są zgodnie z projektem klienta, aby spełnić wszystkie jego wymagania.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na jej stronie internetowej pod adresem: http://ignif.com/.

Zatem jeśli w domu ma pojawić się maluch, warto już teraz pomyśleć o zabezpieczeniu kominka z otwartym paleniskiem – dodatkowe szyby pozwalają na uzyskanie maksymalnej skuteczności przed poparzeniami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here