przytulanka niemowlęca - czy warto kupić?

Maluchy uwielbiają się przytulać, dlatego świetnym rozwiązaniem jest zakup przytulanki. Mamy do wyboru przytulanki w formie misia, lalki, pieluszki lub kocyka. Najważniejszą cechą przytulanki jest to, żeby była miła w dotyku i wykonana z materiałów, które są bezpieczne dla malucha. Przytulanki towarzyszą dzieciom, w ciągu całego dnia, podczas zasypiania, zabaw oraz poznawania świata.

Zadaniem przytulanki dla niemowląt jest budowanie u nich poczucia bezpieczeństwa, łagodzenie stresu oraz niepokoju. Gdy dziecko ma w pobliżu swoją ulubioną przytulankę, czuje się bezpieczniej i jest spokojniejsze.

Bezpieczeństwo przytulanki dla niemowląt

Jak juz wiadomo przytulanka powinna być przyjemna w dotyku i wykonana z bezpiecznych materiałów. Czemu? Ponieważ towarzyszy dziecku przez cały dzień, dlatego nie może zawierać elementów drażniących, które będą stanowić zagrożenie dla malucha. Przytulanka jest w bezpośrednim kontakcie z delikatną i wrażliwą skórą dziecka.

Jeżeli wybierzemy przytulankę, która będzie wykonana z nieznanego nam materiału, może zawierać niebezpieczne substancje chemiczne, co może doprowadzić do wysypki lub zaczerwienienia skóry malucha.

Przytulanki dla niemowląt

Jaką przytulankę wybrać dla niemowlaka?

Na rynku najpopularniejsze są dwa rodzaje przytulanek niemowlęcych, pierwszy rodzaj to przytulanka w formie kocyka, druga to przytulanka pluszak. Przytulanka w formie kocyka jest dedykowana dla najmłodszych dzieci. Jej zaletą jest praktyczność, wygoda oraz to, że jest przyjazna maluchom. Charakteryzuję się tym, że jest połączeniem kocyka do spania oraz maskotki do przytulania.

Przytulanka pluszak jest z kolei tradycyjnym rozwiązaniem. Taka maskotka występuje najczęściej w formie zwierzątek. Świetnie umila zasypianie maluchom, zwykle są wykonane z antyalergicznych i bezpiecznych materiałów. Na rynku dostępne są bardziej zaawansowane wersje, które posiadają dodatkowe funkcje. Pierwsza Przytulanka staje się bardzo często pierwszym przyjacielem dziecka, dlatego żeby posłużyła mu przez długi okres, należy wybierać zabawki trwałe i solidnie wykonane.

Przeczytaj też: http://www.auric.pl/projektory-dla-dzieci-czy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here