Poznaj zalety monitorów OLED

Bez wątpienia monitory OLED cieszą się coraz większą popularnością i to nie bez powodu. Na ich korzyść działa szeroki wachlarz wyboru, przystępne ceny i nieprzeciętna jakość obrazu. Wszystko to przemawia za tym, aby zainwestować w tego typu urządzenie.

Monitor OLED o wysokiej jakości obrazu

Monitory OLED znane są z tego, że oferują nieprzeciętną jakość obrazu. Do ich produkcji wykorzystuje się panele z organicznymi diodami. Dzięki temu, że każdy z pikseli działa niezależnie, uzyskany obraz jest koloru głębokiej czerni, a kontrast niemalże nieskończony. Do tego dochodzą jeszcze bardzo dobre kąty widzenia.

Jakość obrazu to największa zaleta monitorów OLED. Okazuje się, że to tej pory żadna inna technologia nie była w stanie zagwarantować tak świetnego kontrastu, czerni i szerokości katów widzenia. Wyświetlany obraz jest znacznie lepszy niż w monitorach LCD czy nawet LED. Niektórzy bardziej cenią sobie monitory OLED od telewizorów plazmowych. Do dyspozycji jest szeroka paleta kolorów, które są bardzo dobrze odwzorowywane. Dla miłośników domowego kina, rozrywek na konsoli i sportowych rozgrywek z całą pewnością będzie to strzał w dziesiątkę.

Uniwersalność monitorów OLED

Monitory OLED sprawdzają się zarówno do domowego użytku, jak i w przemyśle. Można oglądać na nich filmy i sport oraz grać. Jedynym zastrzeżeniem jest kilkugodzinna ekspozycja na elementy statyczne. Wówczas monitory OLED wypadają przeciętnie. Jako ekran monitora komputerowego również niezbyt dobrze się sprawdzają. Znacznie lepiej jest wykorzystać je do codziennego użytkowania w formie telewizora.

Jeśli chodzi o żywotność takiego monitora OLED, to nie jest ona przeciętna. Może z powodzeniem działać przez długie lata, gdyż żywotność monitorów szacuje się na ponad sto tysięcy godzin. Do użytku codziennego, czyli w przypadku standardowej eksploatacji nie powinno być żadnych problemów z wypalaniem się monitora.

Kiedy warto zainwestować w monitor OLED?

Coraz więcej popularnych marek decyduje się na produkcję monitorów OLED. Do wyboru jest wobec tego wiele modeli, różniących się specyfikacją i designem. Do dyspozycji są równe systemy SMART i dodatkowe funkcjonalności. Należy jednak liczyć się z dużymi ekranami. Zwykle monitor OLED ma ekran 55- i 65-calowy.

Monitory OLED są świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących urządzenia z doskonałą jakością obrazu. Idealnie sprawdzają się one podczas wieczornych seansów filmowych i oglądania dynamicznych meczy – ze wspaniałym odwzorowaniem kolorów, obrazem 4K Ultra HD.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here