Pomoc w rozliczaniu podatków

Wielu marynarzy ma bardzo poważne problemy z rozliczaniem podatków. Są im w stanie pomóc jednak wyspecjalizowane kancelarie – między innymi kancelaria radcowska, które wyspecjalizowane są w kwestiach dotyczących rozliczania podatków za granicą, a więc de facto podatków dla marynarzy. Wykwalifikowany radca prawny jest w stanie dokładnie określić, jak wygląda stosunek podatkowy. Oprócz doradcy podatkowego, postarajmy się również skorsytać z pomocy prawniczej – dobra kancelaria rady prawnego to dobre miejsce dla uzyskania konkretnego wsparcia.

Jak wygląda kwestia rozliczania podatków za granicą?

Jest ona dość skomplikowana i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Polska nie ze wszystkimi krajami ma umowy dotyczące unikania podwójnego opodatkowania. De facto podatnik wtedy ma obowiązek opłacenia podatków w Polsce oraz w kraju, pod którego banderą pływa jego armator. Jest to poważne ograniczenie i podatki marynarskie potrafią stworzyć naprawdę wiele nieprzyjemności. W celu uzyskania informacji odnośnie tego, z którymi krajami Rzeczpospolita Polska nie ma umowy o podwójnym opodatkowaniu warto odwiedzić stronę: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/””

Problem wynika z tego, że nie zawsze podatki dla marynarzy są proste do rozliczenia. W przypadku umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, to sprawa jest bardzo prosta- uwzględniamy całość kwoty netto i to ona podnosi nam samą kwotę dochodu uzyskanego w Polsce – nie trzeba wtedy płacić żadnego podatku – ewentualnie niewielką nadwyżkę ponad kwotę wolną. W przypadku jednak braku tego rodzaju umów, marynarze podatki muszą rozliczać metodą odliczenia proporcjonalnego, które jest różnicą pomiędzy określonymi należnościami. Określenie tych stosunków oraz dokładnych proporcji nie jest łatwe, dlatego też warto zdecydować się na fachowe rozliczenie podatków dla marynarzy, które realizuje specjalistyczna kancelaria radcy prawnego.

Nie musisz płacić wielkich podatków!

Autentycznie, istnieje wiele możliwości unikania zbyt wysokiego opodatkowania. Warto się z tym konkretnie zapoznać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here