Firmy i ich strony internetowe

Internet w dzisiejszych czasach dla większości z nas jest pierwszym źródłem informacji. Robiąc zakupy w sieci lub szukając wykonawcy określonych usług, informacji o niej szukamy właśnie w świecie wirtualnym. Można więc z pełną dozą świadomości stwierdzić, że strona internetowa, blog, jak i wszelkie kanały społecznościowe, to znakomity sposób, aby zaistnieć w sieci. Przedsiębiorcy są w coraz większym stopniu świadomi, że firmowa witryna, to nie tylko zlepek informacji o jej działalności, ale w głównej mierze poprawa wiarygodności przedsiębiorstwa i zarazem budowanie świadomości marki. Przyjrzyjmy się więc kilku korzyściom, jakie wynosi pracodawca z posiadania takiej strony.

Przede wszystkim powinniśmy tutaj zwrócić uwagę na liczbę potencjalnych klientów, a co za tym idzie także i rozwój spółki związany z większym zainteresowaniem ze strony klienteli. Jak podają najnowsze dane, dziennie z internetu korzysta niemal 2,5 miliarda ludzi, a aż 80% z nich regularnie robi zakupy w sieci. Brak strony internetowej to pozbawienie się szansy na klientów internetowych, a co za tym idzie także i znaczne zmniejszenie przychodów z tego tytułu. Inną kwestią jest sprawa konkurencji. Jeśli konkurencyjne firmy w tej samej branży posiadają taką witrynę, są o duży krok przed resztą, a jeżeli do tego prowadzą aktywny marketing sieciowy, na większym obszarze działania firmy bez odnośnika w sieci są bez szans.

Sprawdź ofertę firmy strony www Toruń – skuteczne i dobrze zoptymalizowane Strony internetowe

Teraz aspekt, na który większość przedsiębiorców nie zwraca uwagi. Internet ma to do siebie, że jest dostępny przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. To sprawia, że wielu klientów produktów lub wykonawców usług szuka w godzinach wieczornych, wcześniej nie mając na to czasu z powodu obowiązków służbowych, a wówczas większość stacjonarnych firm jest już zamknięta. Strona internetowa jest więc również doskonałym przedłużeniem czasu pracy, gdyż klienci zawsze znajdą na niej informacje o oferowanych produktach lub usługach, bez względu na położenie geograficzne czy strefy czasowe.

Dywagując o biznesowym ujęciu stron internetowych, nie sposób nie wspomnieć o jej wartości w marketingu. Jest to bowiem najtańsza forma kampanii reklamowej. Żadne inne działania w kierunku rozpropagowania własnych produktów nie będą wiązać się z tak niskim nakładem kosztów. Bliżej temu aspektowi powinni przyjrzeć się zwłaszcza przedsiębiorcy skierowani na reklamę bezpośrednią (BTL) aniżeli pośrednią (ATL). Poza tym jedną z najważniejszych zalet stron jest ich szybka i bezpłatna aktualizacja, którą możemy przeprowadzić w każdej chwili. Przy innych formach reklamy nie jest to możliwe, a jeśli już to wiąże się z kolejnym wydatkiem.

Podsumowując, łatwo możemy dojść do wniosku, że trudno jest dziś prowadzić działalność gospodarczą na szerszą skalę bez posiadania strony internetowej. Krócej mówiąc, należy stwierdzić, że jest to swego rodzaju „okno na świat” i zarazem spora szansa dla każdej firmy. Inna sprawa to już kwestia, czy z owej szansy przedsiębiorca skorzysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here