Druk UV na drewnie - nowoczesne podejście do reklamy w sklepie

Druk UV to jedna z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych metod drukowania. Polega na rozpylaniu polimerowego tuszu na zadrukowywanym materiale, a następnie jego utwardzaniu dzięki skoncentrowanemu promieniowaniu UV. Obecnie druk UV uważany jest za jedną z najlepszych metod drukowania w branży reklamowej, marketingowej i poligraficznej.

Jak przebiega proces druku UV?

Drukarki UV wykorzystują do drukowania tusze utwardzane promieniami ultrafioletowymi. Tusze te to nic innego, jak ciekłe polimery, które w płynnej postaci zawierają w składzie rozpuszczalniki. Drukarki UV rozpylają tusze warstwowo na materiale, a następnie po zakończeniu nanoszenia tuszu, utrwalają go za pomocą promieniowania UV. Po zakończeniu procesu polimeryzacji utwardzony tusz jest suchy, bezwonny i bezpieczny zarówno dla zdrowia, jak i środowiska naturalnego.

Druk UV pozwala uzyskać możliwie wysoką jakość wydruku na dowolnym materiale. Poza tym druk promieniami ultrafioletowymi umożliwia drukowanie w kolorze białym, pozwala uzyskać bardzo intensywne nasycenie barw oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Druk UV na drewnie – doskonały sposób na zadruk materiałów reklamowych i promocyjnych

Druk UV na podłożach drewnianych to doskonały sposób na produkcję wielkopowierzchniowych materiałów dekoracyjnych, gadżetów, a także elementów wystroju wnętrz. Dzięki tej metodzie w prosty sposób można skutecznie odmienić wystrój wnętrz biurowych, mieszkalnych, użytkowych czy edukacyjnych. Druk UV doskonale sprawdzi się do zadruku frontów szafek i innych mebli, pozwoli uzyskać świetne efekty w rzemiośle, sztuce czy meblarstwie.

Druk UV na drewnie wykonywany jest zwykle na różnorodnych surowcach drewnianych – głównie płytach kompozytowych, wiórowych laminowanych, sklejkach, OSB, HDF czy deskach.

Dlaczego warto stosować druk UV na drewnie?

Istnieje wiele zalet, które przemawiają za tą nowoczesną metodą zadruku drewna. Wśród nich wymienić należy m.in. wysoka elastyczność zadruku dowolnej powierzchni drewnianej – zarówno gładkich laminowanych płyt, jak i płyt wiórowych oraz materiałów drewnianych o chropowatej fakturze.

Poza tym tusz polimeryzowany pozwala uzyskać bardzo bogatą gamę kolorów spośród całej palety barw CMYK, a drukarki UV dbają o precyzyjny zadruk w wysokiej rozdzielczości. Należy również wspomnieć o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne zadrukowanej powierzchni. Utwardzone tusze polimerowe są również odporne na promieniowanie UV, opady, a także uszkodzenia mechaniczne. Tusz UV przez bardzo długi czas zachowuje swój pierwotny wygląd oraz nie jest narażony na blaknięcie tak, jak materiały drukowane standardową metodą druku solwentowego.

Ze względu na liczne zalety, druk UV na drewnie znajduje zastosowanie niemal w każdej branży do produkcji materiałów promocyjnych, reklamowych i dekoracyjnych. Chętnie korzystają z niego przedsiębiorstwa meblarskie, artyści oraz cała branża reklamowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here