grafik komputerowy

Zawód grafika komputerowego to zajęcie przyszłości. Multimedia stanowią i będą stanowiły sposób poznawania świata oraz komunikacji międzyludzkiej. Jeśli jesteś osobą kreatywną i lubisz, aby w Twojej pracy dużo się działo, to profesja grafika komputerowego z całą pewnością dostarczy Ci wiele satysfakcji i zapewni życie na poziomie. Aby rozpocząć zawodową przygodę w tej branży, należy się odpowiednio przygotować. Na początek warto wziąć udział w kursie dla grafików komputerowych.

Szkolenia z zakresu grafiki komputerowej

Grafika komputerowa to niezwykle fascynujące zajęcie. Jednak aby móc je profesjonalnie wykonywać, należy zdobyć szereg umiejętności. Najlepszym sposobem jest udział w kursie zawodowym. Godną polecenia firmą szkoleniową jest IT MEDIA. Doświadczony zespół nauczycieli wprowadzi Cię w świat tworzenia reklam, elementów www, ilustracji, ikon, obróbki zdjęć, projektowania publikacji.

Kursanci mają do wyboru zajęcia stacjonarne oraz kursy internetowe. Można skorzystać zarówno z pojedynczych szkoleń, jak i kompleksowych kursów tematycznych, takich jak:

  • kurs Adobe Photoshop,
  • kurs Adobe Illustrator,
  • kurs Adobe InDesign,
  • kurs Corel Draw,
  • kurs fotografii,
  • kurs grafiki wektorowej,
  • kurs Infografika,
  • kurs DTP.

Warto zaznaczyć, że IT MEDIA przygotowała propozycje szkoleń dla osób rozpoczynających naukę, jak i osób, które mają już jakieś doświadczenie w pracy grafika. Biorąc udział w kursach, otrzymuje się materiały szkoleniowe oraz zniżki na produkty sprzedawane przez firmę. Świadectwo ukończenia kursu w IT MEDIA to gwarancja szybkiego zatrudnienia.

Sprzęt do grafiki komputerowej

Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, że do pracy jako grafik komputerowy potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Każdy specjalista dobiera sobie urządzenia, które spełniają jego oczekiwania. W opcji są urządzenia stacjonarne oraz mobilne.

Na wyposażeniu grafika wykonującego swoje zadania w trybie stacjonarnym powinien znaleźć się komputer z wysokiej jakości monitorem. Sprzęt powinien jak najlepiej odwzorowywać barwy. Sprawnemu wykonywaniu pracy sprzyjają monitory o przekątnej co najmniej 27 cali.

Najlepsze pomysły powstają zazwyczaj poza biurem projektowym. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się tablety graficzne. Pozwalają na przygotowywanie i prezentację projektów w biurze klienta. Ze względu na niewielkie gabaryty, można je zabrać w teren i tworzyć świetne ilustracje w otoczeniu przyrody.

Firma IT MEDIA przygotowała atrakcyjną ofertę tabletów dla grafików. Katalog produktów dostępny jest pod adresem internetowym: https://itmedia.pl/kategoria-produktu/sprzet/tablety/. Parametry tych urządzeń robią wrażenie. Dołączone do tabletów pióra graficzne umożliwiają wykonanie bardzo precyzyjnych grafik.

Oprogramowanie graficzne

Oprócz wiedzy i sprzętu niezbędne jest także właściwe oprogramowanie. W sprzedaży dostępne są programy, za pomocą których można realizować różne rodzaje projektów graficznych, jak również aplikacje dedykowane konkretnym zadaniom, na przykład grafice 3D.

W opcji jest oprogramowanie, które instaluje się na konkretnym urządzeniu, jak i programy działające w tak zwanej chmurze. Wybór konkretnego rozwiązania uzależniony jest od indywidualnych potrzeb firmy projektowej lub danego freelancera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here