monitoring

Chcesz zabezpieczyć mienie swojej firmy, a może szukasz specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo uczestników organizowanego przez Ciebie eventu? Jeśli tak, powinieneś skorzystać z usług, które oferują agencje ochrony. Niemniej jednak, wybór odpowiedniego partnera nie jest łatwym zadaniem. Zobacz, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję.

Z roku na rok przybywa firm działających na rynku security. Chcesz mieć pewność, że decydujesz się na współpracę z najlepszymi? Oto kilka rzeczy, które będą miały wpływ na jakość obsługi, jaką otrzymasz.

Potwierdzone kompetencje

Agencje ochrony działają na podstawie koncesji wydawanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To absolutna podstawa, która uprawnia je do podejmowania działań związanych z ochroną osób i mienia, ale nie wszystko. Sprawdź również, czy firma, której oferta Cię interesuje:

 • ma wdrożony system zarządzania jakością – w tym ISO czy AQAP,
 • jest członkiem związków branżowych – takich jak Polska Izba Ochrony Osób i Mienia czy Polski Związek Pracodawców „Ochrona”, co jest dowodem na jej dobrą pozycję na rynku security,
 • uzyskała świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego, a także inne certyfikaty i uprawnienia branżowe.

Doświadczenie i klienci

Chcesz mieć pewność, że usługi związane z ochroną osób lub mienia zostaną zrealizowane na najwyższym poziomie? Powierz je w ręce doświadczonego partnera. Takiego, który może pochwalić się:

 • wieloletnim doświadczeniem na rynku,
 • referencjami klientów – godne zaufania są zwłaszcza te, które współpracują m.in. z jednostkami administracji państwowej, wojskowymi i realizują zlecenia na rzecz dużych korporacji.

Zakres świadczonych usług

Usługi security w XXI wieku to znacznie więcej niż tylko ochrona fizyczna. Choć pracownicy ochrony są w wielu sytuacjach niezbędni, nowoczesne agencje ochrony oferują znacznie szerszy zakres usług, który może objąć m.in.:

 • cash processing – usługi związane z obrotem, konwojem i przetwarzaniem gotówki,
 • inteligentny monitoring – pozwalający ograniczyć do minimum obecność fizycznych pracowników ochrony,
 • montaż i kompleksową obsługę systemów zabezpieczeń – w pełni zintegrowanych ze sobą i pozostających pod nadzorem zaawansowanego centrum monitoringu,
 • monitoring GPS.

Co oczywiste, zakres współpracy z firmą ochroniarską powinieneś móc dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Tak działa to w największych agencjach z branży, np. takich jak Konsalnet. Usługi szyte na miarę pozwolą Ci się cieszyć pełnym bezpieczeństwem i zoptymalizować koszty ochrony.

Zaawansowane technologie

Inteligentny monitoring CCTV, korzystanie z technologii GPS, zdalny wideo-obchód, wideo-monitoring oraz wideo-weryfikacja, możliwość zarządzania systemem zabezpieczeń za pomocą aplikacji mobilnej czy też zaawansowane centrum monitoringu działające przez 24 godziny na dobę – w nowoczesnych agencjach ochrony to standard. Upewnij się więc, że firma, którą wybierasz, i Tobie zaoferuje te rozwiązania.

Szybkość interwencji

Szybkość interwencji na wypadek zagrożenia to kluczowy czynnik, który powinien zadecydować o wyborze partnera w zakresie ochrony. Od czego zależy? M.in. od tego:

 • jak blisko Twojej siedziby jest usytuowany oddział agencji ochrony, z którą współpracujesz,
 • ile grup interwencyjnych pracuje w terenie,
 • jak sprawnie działa system powiadomień.

Dlatego właśnie duże firmy, zatrudniające dużą grupę dobrze wykwalifikowanych pracowników, z oddziałami w całej Polsce, zazwyczaj sprawdzają się bardziej niezawodnie niż niewielkie podmioty.

I na koniec najważniejsze: cena – choć istotna – nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze agencji ochrony. W wysoką jakość obsługi warto zainwestować nieco więcej i zyskać w długofalowej perspektywie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here