Jedną z najbardziej dochodowych form zarabiania na stronie internetowej są wpisy sponsorowane. Mimo iż najchętniej reklamodawcy decydują się na współpracę z blogami tematycznymi, to tak naprawdę niezależnie od tematyki naszej strony www możemy taką ofertę pozyskać.

Wpis sponsorowany może mieć różne formy. Może być krótką notą informacyjną o istnieniu danej firmy i jej ofercie, ale może być też obszernym artykułem na temat reklamowanego produktu. Wpis taki jest dla użytkownika zupełnie nieinwazyjny, jeżeli czytelnik sam zechce, kliknie w dany artykuł i zapozna się z jego treścią. Bardzo często wpis sponsorowany wiązany jest z mniejszym lub większym konkursem przeprowadzonym wraz z reklamodawcą, abym taki wpis przyciągnął większą uwagę oraz od razu budował sympatię do firmy która za taki wpis zapłaciła.

Cena jaką może osiągnąć taka reklama zależy od formy w jakiej wpis ma zostać umieszczony, ale w największym stopniu od liczby czytelników jaką strona www czy blog posiada. Bardzo małe portale często decydują się na darmowy wpis, w zamian za darmowy produkt, usługę lub wspólne przeprowadzenie konkursu, jednak średnie i duże strony i portale za jeden taki wpis zazwyczaj inkasują kilka do nawet kilkuset tysięcy złotych.

KAPITALKA

Wpis sponsorowany należy zawsze skonsultować z reklamodawcą zanim zostanie on umieszczony na stronie. Reklama taka jest skuteczna, nie przeszkadza użytkownikowi w spokojnym przeglądaniu strony www, czy bloga. Dodatkowo, taka forma promocji firmy omija wszelkiego rodzaju blokady reklam, co przekłada się na skuteczność tej firmy reklamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here