W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi wypełnia swe zawodowe obowiązki za pośrednictwem sieci. Nie ma się co dziwić, przez ostatnie lata internet stawał się coraz bardziej popularny i przenosiły się do niego rozmaite aktywności ze świata realnego. Przyszedł więc czas także na pracę, która to praca często świadczona jest właśnie online – i to zarówno jeżeli chodzi o tak zwanych freelancerów, czyli wolnych strzelców, jak i normalnych, etatowych pracowników. Jak wszystko, praca taka ma plusy i minusy, a jej tryb jednym może odpowiadać bardziej, a innym mniej. Przyjrzyjmy się więc dokładnie, czym to się je.

Zacznijmy może od wad, bo wbrew pozorom, praca online także kilka ich ma. Pierwszą z nich na pewno jest samotność podczas wykonywanych obowiązków. Dla wielu ludzi bowiem, praca jest ważna także z powodu powiązanego z nią kontaktu z ludźmi, wzajemnych relacji, możliwości rozmowy i tym podobnych spraw – no a w domu raczej tego nie doświadczymy. Drugą wadą jest to, że w domu, naszym sprzyjającym środowisku, nikt bezpośrednio nie stoi nam nad głową, przez co motywacja do wykonywanych zadań może być mniejsza. No i trzecią kwestią jest to, że w domu rozprasza nas wiele rzeczy i jednoczesnych obowiązków, przez co sama praca może zejść na dalszy plan.

Przejdźmy teraz do spraw przyjemniejszych i wyliczmy zalety, bo tych jest niemało. Przede wszystkim wygoda – siedzimy we własnym, wygodnym fotelu przed własnym komputerem, w wygodnym, domowym stroju i popijamy herbatę czy kawkę. Ponadto nikt nie gdera nam nad uchem, nie kontroluje na bieżąco z wykonywanej aktywności i nawet jeżeli musimy się z czymś wyrobić na dany termin, to raczej pilnujemy go sami. Kolejnym plusem jest możliwość w większości dobrania sobie dogodnych godzin – praca zazwyczaj nie musi być zrobiona na już i możemy efektywnie połączyć ją z jednoczesnym wykonywaniem domowych obowiązków. Standardowa praca łączy się też z marnowaniem czasu i pieniędzy na przejazd do biura, tutaj mamy oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Więcej o zarabianiu w internecie przeczytasz na http://www.komech.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here