Projektowanie sklepów internetowych

Jednym z najsilniejszych panujących obecnie trendów jest rosnąca popularność zakupów online. Z jednej strony znacznie ułatwia to organizację sprzedaży, a klientom zakupy, ale z drugiej – rosnąca konkurencja sprawia, że coraz trudniej przekonać odwiedzających stronę, że to właśnie nasza oferta jest najlepsza. Niezależnie od tego, czy zlecamy projektowanie sklepu internetowego zewnętrznej firmie, czy zamierzamy spróbować samodzielnie wykorzystać gotowy szablon ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad.

Projektowanie sklepów internetowych musi być skoncentrowane na użytkowniku

W przypadku tworzenia stron i sklepów internetowych często mamy do czynienia z konfliktem między informatykami, specjalistami od pozycjonowania i osobami odpowiedzialnymi za treści na stronie. Należy pamiętać o tym, że stosowanie odpowiednich fraz kluczowych i nagłówków ułatwia wspięcie się na wyższe pozycje w wyszukiwarce, jednak to wrażenia, jakie sklep wywrze na użytkowniku zdecydują o tym, czy dokona u nas zakupu. Do pewnego stopnia wrażenia użytkowników są mierzalne – wyszukiwarki są w stanie określić, ile czasu odwiedzający spędzają na stronach, a więc czy zasugerowanie danej strony do zapytania było trafne. Istotny jest też czas ładowania się strony – powszechnie uznaje się, że jeżeli trzeba czekać dłużej, niż 3 sekundy, to prawie nikt nie zostanie na niej, by zapoznać się z jej treścią. Dlatego ważne jest wykorzystanie odpowiednio małych obrazów oraz zadbanie o właściwą kolejność ładowania się treści.

Komu warto zlecić projektowanie sklepów internetowych?

Jak widać trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które często wymagają specjalistycznej wiedzy. Istnieje wiele firm, takich jak https://netstyle.pl/oferta/sklepy-internetowe, które zatrudniają specjalistów od projektowania sklepów internetowych zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej. Istnieje bardzo mało osób, które stworzą dobre opisy, przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek, a do tego zbudują sklep – nawet z wykorzystaniem szablonu. Dlatego warto wziąć pod uwagę zlecenie tego zadania firmie złożonej z kilkorga specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here