Koszalin to małe miasto w województwie zachodniopomorskim. Przemysł nie rozwija się tutaj tak szybko jak w innych rejonach naszego kraju. Regiony pomorza zachodniego nie są tak silnie uprzemysłowione jak np. Śląsk, ale gospodarka i handel stoją na bardzo wysokim poziomie. To jest powodem dużego zapotrzebowania na pracę grafika komputerowego.

W Koszalinie działa stosunkowo niewiele agencji reklamowych, w których pracownicy często poświęcają czas na wykonywanie zleceń powyżej normy. Jest to sygnał, zwłaszcza dla młodych grafików komputerowych, którzy dopiero pokończyli studia i szukają punktu zaczepienia, że warto tutaj zakotwiczyć i otworzyć własny interes. Tutejsi studenci Instytutu Wzornictwa posiadają szerokie zdolności do projektowania i tworzenia stron internetowych, ale miejscowe agencje reklamowe są w stanie zatrudnić młodą siłę roboczą jedynie na okres praktyk, w dodatku bezpłatnych.

Z jednej strony warto zostać tutaj i spróbować otworzyć własną pracownię graficzną, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rynek koszaliński jest bardzo ciasny i nie osiągnie się na nim zbyt szerokiego rozwoju pod względem stricte artystycznym. Usługi graficzne cieszące się popularnością w mieście polegają głównie na tworzeniu serii ulotek dla prywatnych przedsiębiorstw oraz plakatów reklamujących imprezy okolicznościowe lub promocje w tutejszych galeriach handlowych. Koszalin jest miastem nastawionym na przyszłość, zatem należy mieć nadzieję, że okres rozkwitu pracy grafików dopiero nadejdzie i popyt na szerokie usługi wybuchnie z podwójną siłą.

Więcej o pracy dowiesz się z bystroglow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here