dach

Nie da się ukryć, że pokrycie dachu bezpośrednio wpływa zarówno na aspekty wizualne naszego domu, jak i na komfort jego użytkowania. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć odpowiedni wybór co do pokrycia dachowego. Ostateczna decyzja jest jednak często nieco problematyczna, ze względu na złożoność problemu. Na co warto zwrócić uwagę wybierając pokrycie dachu? Które szczegóły mają największe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ciężar pokrycia dachowego ma znaczenie

Istotną kwestią z naszego punktu widzenia jest to, ile waży 1 metr kwadratowy danego pokrycia. Parametr ten jest ściśle związany z konstrukcją i wytrzymałością więźby dachowej. Nie da się ukryć, że ciężar jest dość zróżnicowany, a jego oszacowanie może okazać się nieco problematyczne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że najlżejsze są blachy, najcięższe natomiast pokrycia betonowe. Jaki ma to wpływ na całą konstrukcję? Im pokrycie dachowe jest lżejsze, tym mniejsze obciążenie. Wysokiej jakości dachy Lublin znaleźć możemy na stronie http://dachserwis.com/.

Izolacyjność pokrycia dachowego

W praktyce nie tylko ciężar ma znaczenie, bowiem istotna jest także izolacyjność. Co prawda rodzaj pokrycia w niewielkim stopniu wpływa na czynnik termiczny, jednak godna uwagi jest satysfakcjonująca izolacyjność akustyczna. Jest to szczególnie istotne dla osób, które zainteresowane są poddaszem mieszkalnym. Najcichsze są dachówki ceramiczne i betonowe, natomiast najgłośniejsza jest oczywiście blacha. Musimy pogodzić się z tym, że w ostatnim przypadku będziemy słyszeć nawet najmniejsze bębnienie deszczu, co często może okazać się dość problematyczne.

Trwałość pokrycia

Niezwykle istotnym parametrem jest również trwałość pokrycia dachowego. Oczywiście im jest ona większa, tym więcej zapłacimy za materiał. Warto zastanowić się nad tym, czy chcemy zainwestować w ten czynnik. Istotne znaczenie może mieć chociażby gwarancja, która udzielana jest przez producenta- im dłuższa, tym bardziej trwały materiał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here