Komu dedykowana jest kawa bezkofeinowa?

0
681

Często zdarza się, że ze względów zdrowotnych musimy ograniczyć spożycie kofeiny lub też całkowicie ją wyeliminować. Jest to szczególny cios dla wszystkich miłośników kawy, jednak okazuje się, że dobra kawa wcale nie musi zawierać w sobie tego związku! Genialną alternatywą okazuje się wówczas kawa bezkofeinowa, która nierzadko zupełnie nie różni się smakiem od tej „zwykłej”. Nad zrezygnowaniem z kofeiny, warto zastanowić się poważnie, jeśli zauważymy u siebie sygnały, takie jak uczucie niepokoju, bezsenność, bóle głowy, nadpobudliwość czy arytmię serca. Również w przypadku chorób serca i nerek, nadciśnienia, czy stanów lękowych oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią – kawa bezkofeinowa może być dobrą alternatywą.

Jak powstaje kawa bezkofeinowa?

Pozbycie się kofeiny z ziaren wymaga wykorzystania jednej z trzech metod. Do pierwszej z nich wykorzystywana jest woda, w której ziarna kawy są namaczane do momentu uwolnienia się z nich kofeiny, następnie wodę przepuszcza się przez specjalne filtry, a ziarna ponownie zostają w niej umieszczane. Kolejną metodą jest izolacja chemiczna, polegająca na użyciu nieszkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników chemicznych. Ziarna zwiększają swoją objętość pod wpływem pary wodnej pod ciśnieniem, a rozpuszczalniki usuwają niepożądany przez nas związek. Ostatnim sposobem jest użycie dwutlenku węgla pod dużym ciśnieniem. Bez względu na metodę, która została wykorzystana do przygotowania takiej kawy, możemy być pewni, że ziarna nie stracą swojej jakości!

Jaką kawę bezkofeinową wybrać?

Aby mieć pewność co do najwyższej jakości zakupionych przez nas ziaren, powinniśmy wybrać palarnię kawy, która nam to zagwarantuję. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy spożywać kofeiny, ale nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki wypełnionej ulubionym napojem, genialną opcją będzie kawa bezkofeinowa proponowana przez palarnię Coffee and Sons, którą możemy znaleźć na stronie internetowej https://coffeeandsons.pl/kategoria/kawy-bezkofeinowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here