Jak założyć sklep internetowy

Obecnie usługi e-commerce przeżywają prawdziwy rozkwit. Wydaje się, że ta branża jest odporna na kryzys i z roku na rok odnotowuje wzrost zainteresowania. Coraz więcej firm przenosi swoją działalność do internetu, a duża część z nich działa jedynie w sieci. Dobrym pomysłem jest więc założenie sklepu internetowego. Jednak jak najlepiej to zrobić i od czego zacząć?

Nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy zadbać o stronę techniczną. Przede wszystkim potrzebny jest pomysł. To od niego wszystko się zaczyna. Trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Do jakich klientów będzie skierowana oferta? Co chcemy sprzedawać? Od kogo kupić towar i gdzie go magazynować?

Trzeba dobrze przemyśleć, co jesteśmy w stanie zaoferować potencjalnym klientom. Dobrze jest przeprowadzić badania rynku i zorientować się, co oferuje i jak działa konkurencja. Wiele informacji może również dostarczyć rozmowa z przedstawicielami grupy docelowej. Proste badanie marketingowe pokaże, czego spodziewają się odbiorcy i pomoże w odpowiedni sposób zaprojektować działania sprzedażowe.

Kolejny krok na drodze do sukcesu to strategia. Wszystkie pomysły, które dotąd powstały, dobrze jest zapisać w jednym miejscu i na nich oprzeć plan działania. Im więcej szczegółów obejmie strategia marketingowa, tym lepiej przygotujemy się do rozpoczęcia działalności. Trzeba więc zwrócić uwagę, m.in. na grupę docelową, sprzedawany produkt, sposoby finansowania oraz planowane przychody i koszty. Plan powinien obejmować co najmniej pierwsze pół roku działalności.

Ważna jest też nazwa firmy i domeny. Powinna by krótka, łatwa do zapamiętania i odpowiednia dla wybranego segmentu rynku. Jeżeli swoje usługi będziemy oferować na terenie kraju, to warto wybrać domenę z końcówką .pl.

Teraz przyszedł czas na formalności, czyli założenie działalności gospodarczej. Jak informuje autor bloga www.sklepwinternecie.pl trzeba udać się do Urzędu Miasta, gdzie otrzymamy od razu numer REGON, a także zgłosimy firmę do ZUS. Pozostaje jeszcze uzyskanie numeru NIP, założenie konta w banku i wyrobienie pieczątki.

Na koniec trzeba wybrać oprogramowanie. Najlepsze będzie takie, które spełni wszystkie nasze wymagania. Dla początkującego przedsiębiorcy najczęściej oznacza to nabycie płatnego programu dobrej jakości.

Przejście przez tych 5 etapów jest niezbędne aby stworzyć sklep internetowy, który odniesie sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here