Zakupy w osiedlowej sieciówce mogą przyprawić o zawrót głowy. Często robimy w nich zakupy w pośpiechu, by tydzień później zorientować się, że te same produkty były dostępne w o wiele niższej cenie w innej sklepie. Jak unikać takich sytuacji i jak korzystać z promocji w osiedlowych sieciówkach?

Przede wszystkim gazetka

Gazetka to podstawa. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby w naszym domu zawsze znalazły się wszystkie gazetki z pobliskich sieciówek. Jeżeli nie dostajemy ich pocztą, to możemy poprosić o ich pożyczenie sąsiada lub samodzielnie przejechać się szybko po sklepach. Oczywiście, najłatwiejsze opcją jest zbieranie gazetek przy okazji robienia każdych zakupów. Możemy także skorzystać z gazetek online i oszczędzić sobie czasu. Korzystną ofertę tradycyjnie już posiada sklep Freshmarket – https://freshmarket.okazjum.pl/

Zaplanuj zakupy

Mając już odpowiednią ilość gazetek możemy spędzić chwilę na ich przeglądaniu. Warto to zrobić przy porannej kawie, tak aby po pracy dokładnie wiedzieć w jakie miejsce się udać na zakupy. Przeglądając gazetki z różnych źródeł możemy w łatwy sposób porównać ceny dostępnych produktów. To najszybsza droga do tego, aby w dany dzień udać się w miejsce, gdzie panują najniższe ceny. Oczywiście, nie jesteśmy zobowiązani do robienia całych zakupów w jednej sieciówce.

Warto szukać wszędzie

Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią ilością czasu, możemy kupić produkty z okazji oraz w promocji w oddzielnych sklepach. Zazwyczaj te produkty są umieszczone na pierwszej stronie gazetki, ponieważ są najbardziej atrakcyjne. Wystarczy tylko odrobina dobrej chęci aby kupić miód w jednym sklepie, piwo w drugim, a jeszcze inny produkt w następnej placówce. Takie rozwiązanie może być trochę czasochłonne, ale pozwoli nam oszczędzić nawet do 200 zł tygodniowo na gospodarstwo domowe. Jest to wynik imponujący zważając na to, że są to pieniądze które zostają u nas w kieszeni i z których możemy z powodzeniem korzystać.

Szukaj w sieci

Oczywiście kolejnym prostym sposobem na porównanie cen jest przeglądanie gazetek sklepowych w Internecie. Większość osiedlowych sieciówek posiada własne strony www. To doskonałe źródło informacji i sposób na najtańsze zakupy. Sklepem w którym znajdziemy zawsze wiele stałych promocji i okazji cenowych jest Małpka. Ofertę w wygodnej formie znajdziesz na malpkaexpress.promoceny.pl

Mimo nawyków – stawiaj na różnorodność

W poszukiwaniu najtańszych zakupów możemy także ograniczyć się do regularnych zakupów w najbliższym lub najtańszym sklepie i tam wrzucać większość produktów do koszyków. Jednak w przypadku większej ilości produktu lub produktu na którym szczególnie nam zależy, możemy jeden konkretny dzień zmienić miejsce zakupów, by skorzystać z promocji w danej sieciówce. To rozwiązanie wygodne i jednocześnie nie pozwalające nam wpaść w sidła monotonii. Na co dzień będziemy mieli wystarczająco czasu, który oszczędzimy na zakupach tylko w jednym sklepie. Zaś od święta w poszukiwaniu promocji będziemy mogli przeglądać inne produkty w innych sieciówkach. Sieciówki, choć z pozoru posiadają podobny asortyment, to kierują swoje usługi do różnych konsumentów, z tego też powodu specjalizują się w innych produktach i to je oferują po najkorzystniejszych cenach. Warto więc zwrócić uwagę, jaka jest specjalizacja danej sieciówki i to tam skupić swoją uwagę na obecnych promocjach. Dodatkowo zawsze zbierajmy oferowane przy zakupach punkty oraz kupony rabatowe. Choć z pozoru może to nie wyglądać imponująco, to w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić naprawdę mnóstwo pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here