Inspiracje zaczerpnięte ze świata zwierząt

Świat zwierząt od dawna stanowi inspirację dla projektantów – zajmujących się ubraniami czy designem przedmiotów użytkowych, ale także i specjalizujących się w ściennych ozdobach. Na tym polu szczególnie ciekawa wydaje się zwłaszcza jedna z opcji – dekoracyjna naklejka. Zwierzęta jako temat tych uniwersalnych, posiadających wiele zastosowań ozdób sprawdzają się bowiem rewelacyjnie. Tego rodzaju wzorami możemy więc posłużyć się niemal w każdym typie wnętrza, znajdując dla nich różne przeznaczenie w zależności od otoczenia. Warto także zauważyć, w jak wiele odmiennych stylistyk spójnie wpiszą się naklejki ze zwierzętami. Za pomocą tych wyjątkowych dekoracji jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę ciekawe, modne i niezwykle atrakcyjne aranżacje!

Salon pełen zwierząt

Salon pełen zwierząt

https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/zwierzeta/

Pierwszym z domowych pomieszczeń, o którym powinniśmy pomyśleć w kontekście naklejek ze zwierzętami jest salon. Wnętrze to (ze względu na swój charakter oraz zazwyczaj duży metraż) dostarcza naprawdę wielu możliwości dekoracyjnych. W zależności od potrzeby możemy więc zdecydować się na kilka inspirowanych fauną ozdób lub ograniczyć się do jednej, dużej naklejki. Zwierzęta na ścianę salonu mogą również być przedstawione w bardzo różnorodny sposób. Jeżeli nasza aranżacja inspirowana jest modnym nurtem eko, warto wykorzystać w niej ozdoby bazujące na przyrodniczych zdjęciach. Przykładowo może być to efektowne zdjęcie polującego tygrysa lub pantery albo kadr z dostojnie wyglądającym, potężnym jeleniem. Aby wprowadzić do salonu orientalny akcent polecamy natomiast sięgnąć po wzory z azjatyckimi zwierzętami egzotycznymi – na przykład pandą. Ciekawym pomysłem może być również uatrakcyjnienie naklejkami salonu urządzonego w stylu skandynawskim. W takim otoczeniu najlepiej sprawdzą się jednak ozdoby przedstawiające zwierzęta za pomocą prostych ilustracji. Warto zwrócić uwagę na naklejki z wizerunkami gatunków leśnych (na przykład lisów, wilków czy niedźwiedzi) w formie szkicu, geometrycznej ilustracji lub grafiki przypominającej stylistyką tatuaż. Interesującą opcją są także naklejki przedstawiające ptaki w powietrzu. W przypadku takiego motywu najlepiej zdecydować się na jedną, dużą ozdobę. Znacząco zwiększy ona wrażenie przestronności i “lekkości” naszego salonu.

Przeznaczona do sypialni naklejka – zwierzęta z naszych snów

zwierzęta z naszych snów

https://myloview.pl/naklejki/

Naklejki ze zwierzętami będą dobrym wyborem nie tylko do salonu. Tego typu dekoracjami możemy z powodzeniem posłużyć się również w sypialni. W miejscu gdzie śpimy i odpoczywamy po ciężkim dniu najlepiej będzie postawić na wzory o łagodnym, spokojnym charakterze. Mogą to być przykładowo naklejki przedstawiające śpiące zwierzęta – koty lub psy. W tym otoczeniu również niekiedy lepsze efekty uzyskamy za pomocą wzorów bazujących na ilustracjach, a nie zdjęciach. Szczególnie ciekawą i oryginalną od strony estetycznej opcją może być wykorzystanie naklejek z rysunkami w onirycznym, nie do końca realnym klimacie. Zwiewne, uformowane z mgły zwierzęta, magiczne, skrzydlate hybrydy, opiekuńcze duchy – to wszystko przykłady istot, które mogą przedstawiać proponowane dekoracje. W urządzonej w takim klimacie sypialni ważną rolę odgrywać będzie nie tylko wybrane przez nas stworzenie, ale również jego otoczenie. Tło na jakim zostało ukazane dane zwierzę często decyduje o stylistyce całej ozdoby. W zależności od gustu możemy więc sięgnąć po wzór z sową siedzącą na gałęzi drzewa w ciemnym lesie, samotnym wilkiem wyjącym na wysokiej skale, czy skradającym się ciemnymi uliczkami kotem. Każdy z tych wzorów posiada bardzo wyrazisty charakter, który w bezpośredni sposób przełoży się na nasz odbiór całego pomieszczenia.

Małe zoo w pokoju dziecięcym

Małe zoo w pokoju dziecięcym

Świat zwierząt to idealna tematyka dla dekoracji przeznaczonych do pokoju dziecięcego. W tej przestrzeni wykorzystać możemy zarówno wzory ze zdjęciami, jak i rysunkami. W przypadku tych pierwszych najlepiej będzie postawić na wesołe i pogodne naklejki przedstawiające zwierzęta. Dekoracje te powinny bowiem dodawać pogodnej oraz beztroskiej atmosfery najbliższemu otoczeniu naszej pociechy. W pokoju malucha rewelacyjnie sprawdzą się przeniesione na naklejki wizerunki małych zwierzątek (na przykład szczeniaczków), uchwyconych w zabawnych sytuacjach. Jeszcze więcej możliwości dostarczają nam dekoracje z ilustracjami. Z ich pomocą możemy całą ścianę dziecięcej sypialni zapełnić mieszkańcami bajkowego lasu. W przypadku dzieci starszych dobrym rozwiązaniem będzie natomiast sięgnięcie po ozdoby, które posiadają także wartość edukacyjną. Przykładowo może być to duża naklejka przedstawiająca mapę świata z naniesionymi na nią wizerunkami zwierząt charakterystycznych dla danych kontynentów i obszarów geograficznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here