Gdzie mogę zamówić wykonanie druków CMR na zamówienie?

Druki CMR, czyli listy przewozowe stały się w wielu firmach stałym elementem codzienności. O ile z dostępem do standardowej wersji nikt nie powinien mieć problemu, okazuje się, że czasem, gdy ma się większe i bardziej określone wymagania, może nie być od razu oczywiste to, w którym miejscu można dostać druki CMR na zamówienie.

Prawda jest taka, że istnieje co najmniej kilka możliwości, o różnych przedziałach cenowych i każda z własnym zestawem zalet i wad. Spójrzmy na te rozwiązania nieco bliżej, by każdy zainteresowany zamówieniem takiej indywidualnej wersji druków CMR mógł podjąć świadomą, jak najlepszą dla siebie decyzję.

Druki CMR na zamówienie – gdzie można zlecić ich wykonanie?

Choć opcji jest sporo, na potrzeby tego artykułu skupimy się na kilku najbardziej podstawowych i najpopularniejszych zarazem, a mianowicie są to:

  • drukarnie internetowe,
  • drukarnie stacjonarne,
  • studia graficzne,
  • hurtownie papiernicze.

Warto pokrótce spojrzeć na każdą z tych kilku możliwości z osobna, aby mieć lepsze ogólne pojęcie i na tej podstawie wybrać zgodnie z własnymi preferencjami i przeznaczonym na ten cel budżetem.

Opcja zamówienia druku CMR na zamówienie #1 Drukarnia online

W dzisiejszych czasach pierwszym i najbardziej intuicyjnym wyborem zamawiania indywidualnych druków CMR zdaje się być drukarnia internetowa, co nie powinno nikogo dziwić – biorąc pod uwagę, jak bardzo wszechstronne i opłacalne jest to rozwiązanie. Można liczyć na możliwość druków przewozowych z logo firmy ze stosowną ilością odcinków. Drukarnie internetowe są bardzo otwarte na dostosowanie druków do potrzeb klienta, a cały proces zamówienia odbywa się online, co jest dodatkowym atutem. Cena za bloczek druku CRM przygotowanego w ten sposób i zamawianego za pośrednictwem sieci internetowej zwykle oscyluje wokół 12-13 zł maksymalnie.

Opcja zamówienia druku CMR na zamówienie #2 Drukarnia stacjonarna

Podobnie, jak w przypadku klasycznego porównania możliwości sklepu online, a tego lokalnego – tutaj również mamy do czynienia z klasycznymi zaletami i wadami takiego rozwiązania. Zaczynając od pozytywów – jeśli cenimy sobie bezpośredni kontakt z drukarnią, jak również lubimy zobaczyć produkt przed zamówieniem, to zdecydowanie stacjonarna opcja zamawiania druków listów przewozowych będzie lepszym wyborem. Oczywiście trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami, których nie ma w przypadku zamawiania druków CMR online, jak konieczność bezpośredniego udania się do punktu, czy nieco wyższa cena (16-17 zł). Czasem też same możliwości projektowe są nieco uszczuplone, ale to już w zależności od wybranej drukarni.

Opcja zamówienia druku CMR na zamówienie #3 studio graficzne

Jeśli zależy komuś na naprawdę kompleksowym przygotowaniu druku CRM z pełną personalizacją szaty graficznej – specjaliści z wybranego studia graficznego będą niezastąpieni pod tym względem. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że kompleksowość to zawsze wyższa cena, więc trzeba przygotować się przeciętnie na cenę około 20 zł.

Opcja zamówienia druku CMR na zamówienie #4 hurtownie papiernicze

Ostatnią, ale również wartą do rozważenia opcją są druki CMR zamawiane z hurtowni papierniczej. Tutaj jak można się spodziewać – ceny będą dość atrakcyjne (nawet 10 zł), ale jeśli chodzi o terminy realizacji, czy możliwość personalizacji trzeba liczyć się z pójściem na kompromis.

Dowiedz się Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here