Drukarnie internetowe

Każdy, kto z racji współpracy z drukarniami, może porównać komfort pracy drukarni stacjonarnej z drukarnią online zdecydowanie wybierze drugą z nich, chociaż pod pewnymi warunkami. Wejście usług drukarskich online na rynek toczyło się stosunkowo powoli. Wiele firm obawiało się zlecać druk drukarni, o której nic się nie wie, nie miało się w rękach jej produktów i co więcej ma się obawy co do własnych kwalifikacji i umiejętności oceny procesów druku.

Wygoda druku online

Dlaczego warto skorzystać z usług drukarni online? Dla wygody. To chyba najważniejszy atut drukowania via Internet. Zaleta współpracy z drukarnią online i to zarówno dla zleceniodawców instytucjonalnych jak i dla indywidualnych polega przede wszystkim na możliwości wydania wszystkich dyspozycji zza własnego biurka. Wszystkie sprawy związane ze zleceniem, wprowadzeniem grafiki na materiały, ustaleniem kosztu i warunków dostawy załatwia się za pomocą formularza kontaktowego, emailem lub telefonem. Nie trzeba już planować czasochłonnych wycieczek do drukarni i tam na miejscu ustalać szczegóły.

Wygoda, ale pod pewnymi warunkami

Komunikacja via internet z drukarnią rodzi jednak jedną ważną kwestię. Zlecający musi dokładnie wiedzieć czego chce. Oczywiście może łatwo uzyskać szereg rad z drukarni online, ale musi wówczas zaufać wyłącznie słowom. Współpraca z drukarnią stacjonarną polegała między innymi na kontakcie z osobą przyjmującą zlecenie, która dysponowała gotowymi przykładami do analizy, próbkami papieru, katalogami różnych produktów, próbkami kolorów. Razem z nią można było wybierać, składać, zestawiać, układać, dotykać papieru, ocenić jego grubość i fakturę, przemyśleć kolorystykę. A nawet zmienić coś już na etapie druku. Współpracując z drukarnią online trzeba mieć gotowe decyzje i wcześniej ustalić wszelkie szczegóły.

Na stronie drukarni online znajduje się zawsze formularz zlecenia, który należy bardzo precyzyjnie wypełnić. Należy zaznaczyć wszystkie pola, w przeciwnym razie nie uda się go wysłać. Dzięki temu zlecający nie zapomni o żadnym elemencie zlecenia ważnym dla procesu druku. Drukarnia na podstawie formularza dokładnie wie, jaki produkt ma powstać. Formularzowi często towarzyszą szablony, które mają ułatwić kompozycję projektu. Widać na nich różne opcje wyboru i natychmiastowy efekt każdej zmiany.

Drukarnia online zawsze otwarta

Ogromną zaletą drukarni online jest jej czas pracy. Oczywiście sama drukarnia pracuje w określonych godzinach, ale przynajmniej jednostronny kontakt z nią przebiega całą dobę. W każdym momencie doby, można przesyłać zlecenie, zamieszczać projekty, pozostaje już tylko ewentualna komunikacja np. telefoniczna w godzinach pracy.

Zasięg drukarni online

Jedną z największych zalet drukarni online jest możliwość wyboru jej na obszarze całego kraju. Nie ma znaczenia w jakim mieście funkcjonuje firma, drukować można wszędzie, wybierając najkorzystniejsze warunki druku. Koszty przesyłki są wszędzie bardzo podobne, dlatego naprawdę zasadny jest wybór usługi korzystnej dla portfela.

Kliknij Tutaj i sprawdź ofertę jednej z najlepszych drukarni online —> internetowa drukarnia online Druczki.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here