Promocja konta na Instagramie

Instagram to aktualnie jedna z najpopularniejszych aplikacji na całym świecie. To właśnie tutaj możemy dzielić się zdjęciami z najbliższymi, a dodatkowo dodawać na bieżąco relacje z tego, co aktualnie robimy. Jednocześnie jest to również miejsce, gdzie wiele osób zaczyna swoją karierę. Jednak, aby móc wypromować swoje konto na Instagramie trzeba włożyć w to dużo czasu i chęci. Od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz stworzyć ciekawy profil, tak aby mógł on przyciągnąć uwagę innych. Żeby móc to zrobić poprawnie, musimy zastanowić się do jakiej grupy odbiorców chcemy docierać. Inaczej sytuacja wygląda z widzami, którzy mają po 13 lat, a inaczej z tymi, którzy mają po 20. Warto jest również obrać jeden konkretny kontent, na przykład lifestyle, kuchnia czy kosmetologia.

Im więcej osób zacznie śledzić nasze poczynania w Internecie, tym bardziej możemy liczyć na to, że odezwie się do nas jakaś konkretna marka z propozycją współpracy. Oczywiście taka współpraca powinna pasować do naszego konta i nie wyróżniać się, dla przykładu: prowadzisz Instagrama o gotowaniu, a Twoja współpraca będzie dotyczyć zabawek dla dzieci. W przypadku wielu zainteresowań warto stworzyć dwa konta na Instagramie i rozdzielić je tematycznie. W ten sposób odbiorcy będą bardziej zaangażowani.

Promocja konta na Instagramie – 5 skutecznych porad

  1. Aktywność – bądź aktywny! Wrzucaj regularnie posty, ale udzielaj się również na kontach innych użytkowników. Lajkuj i komentuj im zdjęcia. W ten sposób z pewnością zaprosisz ich do siebie.
  2. Dodawaj ciekawe zdjęcia i filmiki – to jeden z najważniejszych punktów. Ludzie lubią oglądać najnowsze trendy, coś intrygującego, coś czego jeszcze nie widzieli. Tutaj również rada: nie kopiujcie czegoś od innych, pamiętajcie, że jest to plagiat.
  3. Nie zapomnij o opisach i hasztagach – opisy pod zdjęciami mogą być śmieszne lub bardziej poważne, ale przede wszystkim nie mogą być zbyt długie. Hasztagi pomogą Ci dotrzeć do większej ilości osób, a co za tym idzie – więcej followersów i polubień.
  4. Dodawaj InstaStories – pokaż co aktualnie robisz, nawet jeśli nie jest to nic nadzwyczajnego. Buduj z swoimi obserwującymi więź za pomocą odpowiadania na ich pytania lub dodawania ankiet.
  5. Bierz udział w konkursach na grupach na Facebooku – dodaj się na odpowiednie grupy, które ściśle związane są z Instagramem. Promuj tam swój profil i zachęcaj innych do lajkowania Twoich postów, odwdzięczając się tym samym.

A co ty robisz, żeby Twój profil stał się popularny? Jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby, których my nie poruszyliśmy w tym artykule, koniecznie dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here