Zdobywanie zleceń w transporcie

Codzienność prowadzenia firmy transportowej wcale nie jest tak kolorowa, jak mogłoby się wydawać. Tak naprawdę to stale musimy walczyć o to, aby spośród gąszczu najróżniejszych ofert, potencjalny klient wybrał właśnie nas i to kierowcy pod egidą naszej firmy powierzył swój ładunek. Często zdaje się to, że jest to walka z prawdziwym Goliatem. Jak więc promować się w sposób skuteczniejszy – tak, aby to do nas trafiały najsmaczniejsze kąski w postaci dużych zamówień?

Od czego zaczynają największe firmy transportowe?

Warto zacząć od tego, co jest najczęściej pierwszym „miejscem”, do którego trafia potencjalny klient. Mowa tutaj o naszej stronie internetowej! Przyłóżmy się do tego, jakie treści informacje będziemy na niej publikować, gdyż chodzi tutaj nie tylko o to, aby umożliwić klientowi odnalezienie wszystkich potrzebnych informacji kontaktowych po maksymalnie dwóch kliknięciach, ale również sprawić, że poczuje się on związany z firmą! Świetnym pomysłem będzie stworzenie bloga firmowego, na którym możemy publikować informacje o nowych pojazdach, ważnych wydarzeniach związanych z naszą organizacją czy nawet ciekawych, niestandardowych ładunkach, których przewozu się podjęliśmy. To naprawdę interesujące dla zainteresowanych usługami naszej firmy! Spójrzcie tylko jak wyglądają strony największych firm zajmujących się transportem z Gdańska, Warszawy czy Poznania!

transport gdansk

Transport warto powierzyć w ręce specjalistów. Źródło: https://bitlogistics.pl/transport-drogowy/

Praca z klientem stale trwa

Jeżeli już zdobędziemy klienta, zastanówmy się, jakie korzyści może nam przynieść wykonanie zlecenia w najlepszy możliwy sposób. Przede wszystkim, mówimy tutaj o możliwym poleceniu naszej firmy dalszemu gronu potencjalnych kontrahentów. Klienci „z polecenia” chętniej będą zaufać nam, jeżeli otrzymają rekomendacje od znajomych czy partnerów biznesowych! Po każdym zleceniu warto również wnieść o pisemne rekomendacje. Nie tylko będzie to faktyczne potwierdzeni tego, że nasze usługi są wykonywane w sposób należyty i odpowiedni, ale także pomoże to utrwalić naszą markę w głowach klientów!

Podsumowanie

Zdobywanie nowych zleceń dla firmy transportowej jest dość trudnym i czasochłonnym zajęciem, które nie zawsze przynosi efekty, jakich się spodziewamy. Mamy jednak nadzieję, że po dzisiejszych radach i zachowaniach, jakie musicie wyrobić w swojej firmie, będzie to prostsze. Na co jeszcze czekacie? Zlecenia nie pojawią się same!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here