Zarządzanie firmą – jak poradzić sobie z tym zadaniem?

Rozwijanie firmy niemal bez ograniczeń, budowanie nowych możliwości, pełna kontrola nad organizacją oraz procesami, które w niej zachodzą – tego można spodziewać się, dołączając do grona użytkowników systemu ERP Microsoft Dynamics NAV (dawniej Navison). Popularny system ERP Microsoft Dynamics NAV (Navision), znacznie pomaga w szybkim i skutecznym osiągnięciu pożądanych rezultatów biznesowych poprzez efektywne planowanie zasobów przedsiębiorstwa. System jest konfigurowalny, dostosowywany tak, aby zamodelować w sposób najbardziej racjonalny procesy biznesowe występujące w danym przedsiębiorstwie. Zawiera moduły, które są odwzorowaniem procesó biznesowych zachodzących w przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto posiadać zintegrowany system planowania zasobów?

Czym tak właściwie jest Microsoft Dynamics NAV (Navision)?

Dalsze wyjaśnienia prawdopodobnie mijałyby się z celem bez przybliżenia zasady działania systemu Microsoft Navision, jego potencjalnego zastosowania i wprowadzenia do normalnego funkcjonowania wybranego sklepu. 

Microsoft Dynamics NAV (Navision) to nowoczesny i wydajny system ERP, czyli bardzo intuicyjne w obsłudze i łatwe do wdrożenia oprogramowanie, którego podstawowym zadaniem jest pomoc w planowaniu zasobów firmy. Oznacza to skuteczne zarządzanie wszystkimi obszarami biznesowymi, skupiając się na wyposażeniu pracowników w dostęp do zawsze aktualnych danych, z każdego miejsca i w dowolnym czasie. To przekłada się na zminimalizowanie ryzyka błędnych decyzji oraz wysoką wydajność procesów. W skrócie – system ERP umożliwia zarządzanie finansami, sprzedażą i zakupami, środkami trwałymi, projektem, magazynem i jego zapasami, produkcją i wreszcie marketingiem oraz CRM. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie systemu ERP do potrzeb firmy. Takie dopasowanie może zapewnić firma partnerska odpowiedzialna za wdrożenie. 

Najważniejsze funkcje Microsoft Dynamics NAV (Navision) – czym wyróżnia się od innych systemów?

Microsoft Dynamics NAV (Navision) został zaprojektowany zwłaszcza dla potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwia codzienne funkcjonowanie w konkurencyjnym środowisku i w optymalizacji procesów. 

Do cech charakterystycznych tego oprogramowania zalicza się:

  • Wygodne i czytelne UI – User Interface, chociaż nie ma bezpośredniego wpływu na wydajność systemu, jest niezwykle ważny dla osoby operującej. W przypadku Microsoft Dynamics NAV (Navision) UI jest zaskakująco schludne i czytelne, co stanowi doskonały wybór dla osób nieobeznanych wcześniej z systemem ERP.
  • Integracja z popularnym pakietem aplikacji biurowych Microsoft Office 365. Możliwość połączenia i transferu danych np. skrzynki e-mail, kalendarza, plików Excel z systemem.
  • Pełna zgodność z polskim prawem oraz wymaganiami rachunkowymi (w przypadku polskiej lokalizacji). 
  • Personalizacja sposobu wdrożenia – wdrożenie systemu ERP może być w niektórych przypadkach nieco problematyczne, co odstrasza bardziej ostrożnych przedsiębiorców, którzy nie chcą stracić pieniędzy w wyniku chwilowego zatrzymania się infrastruktury. Microsoft Dynamics NAV (Navision) pozwala samodzielnie wybrać, czy korzystamy w tym celu z chmury, czy z fizycznych serwerów. 
  • To rozwiązanie międzynarodowe, które jest proste we wdrożeniu również poza granicami kraju np. w zagranicznych oddziałach firmy.

    Reasumując, jest to inwestycja bez wątpienia warta uwagi, na której skupić powinni się przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy mają zamiar płynnie przejść z różnych aplikacji biurowych do jednego zintegrowanego systemu.

Najnowszą odsłoną popularnego Microsoft Dynamics NAV (Navision)  jest Microsoft Dynamics 365 Business Central. Nowy system posiada jeszcze więcej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here